Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot a legérdemesebb...

Melyik szakot a legérdemesebb elvégezni ezek közül?

Figyelt kérdés
Inkább a humán dolgok érdekelnek, de szeretem a matekot is. Nyitott, kommunikatív típus vagyok, szeretek másokkal együtt dolgozni.

2022. febr. 24. 19:51
A kérdező szavazást indított:
Kommunikáció és médiatudomány
Emberi erőforrások
Közösségszervezés
Nemzetközi tanulmányok
33 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel nehéz elhelyezkedni, akkor éri meg, ha kiterjedt kapcsolati hálót tudsz építeni, illetve valamilyen extra skilled is van (pl jól tudsz videót vágni, kisfilmeket forgatsz, ilyesmi.)

A harmadik és a negyedik igazából nem alkalmas az elhelyezkedésre - talán a negyedik jó bizonyos nemzetközi szervezetekhez (Vöröskereszt pl) de valójában nem tanítanak semmi hasznosat, én személy szerint nem is értem, miért vannak ilyen alapszakok.

A második se épp a szellemi munkák csúcsát adja, de HR-es munkalehetőségek azért tisztességgel vannak, minden minimum közepes cégnél dolgozik HR-es. Diákmunkák, gyakornoki munkák is vannak, érdemes ilyeneket már a képzés alatt elvállalni + nagyon jól tudni angolul. Emellett nem hátrány, ha specializálódsz - pl ha úgy látod, programozókat fogsz toborozni, érdemes képben lenni a cég által használt programnyelvekkel, technológiákkal, hogy tudd, milyen kvalitású embert keresel pontosan.

2022. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

1.


Pont ez az, hogy ezért vicc a HR.

Nálunk lemegy egy fejlesztő, aztán megnézi hogy mit tud, mert a különböző HR tesztekkel a segged kitörölheted.

Az a kedvencem, amikor bejön egy 160-as IQ fejlesztő, aztán a HR-nek nem szimpatikus, mert az mamuszban jött be.

A két hetes bootcampes bohócot meg felveszi, mert trendi Surda kalap van rajta.

2022. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

"Inkább a humán dolgok érdekelnek, de szeretem a matekot is. Nyitott, kommunikatív típus vagyok, szeretek másokkal együtt dolgozni."


Csodálkozom, hogy pont a marketinget nem soroltad fel, pedig az a te szakod! Kicsit matekos is (maga az egyetem, de ha később nem akarsz matekkal bajlódni, akkor vannak teljesen matekmentes területei), de humános is, kommunikációs is és kreatív is! Nagyon-nagyon jó szak.


A marketing átöleli a:

- fogyasztói magatartás kutatást

- trendkutatást

- piackutatást

- termékfejlesztést (termékkoncepció, dizájn, ötlet stb.)

- szolgáltatásfejlesztést

- árazást

- értékesítési csatornák menedzselését (boltok, webshop stb.)

- e-commerce-et (webshopokat)

- online marketinget (honlapok, online kampányok stb.)

- vállalati kommunikációt

- PR-t

- hirdetéseket (online és offline, kampánymenedzsment stb.)

- eseménymarketinget (pl. street food fesztiválokon való részvételt stb.)

- kiállításszervezést

- merchandisingot (az árut hogyan helyezd el a boltban)

- ügyfélszolgálatot

- panaszkezelést

- stb. stb. ez kb. a fele volt eddig...


Ezeket nem egy ember csinálja, hanem sok helyen egész területek, osztályok, általában mindenki szakosodik valamire. Ismerek marketingest, aki csak piackutató, van aki termékfejlesztésen dolgozik, van, aki csak eseménymarketingen...


Egy iszonyúan sokoldalú diploma, rengeteg mindenre jó, és a vicc az benne, hogy az ÖSSZES olyan munkahelyre beülhetsz vele, ahova a fentebb általad felsorolt szakmák, tehát a hét bármely napján lehet belőled vállalati médiafelelős, kommunikációs vezető, PR-os, digitális marketinges, "közösségszervező" -- lehetsz tréner, lehetsz HR-es is... csak ezeken felül még ezer minden más is, ld. fentebb.


A marketingen belül mindenki megtalálhatja magának azt, ami igazán érdekli, lehet matekos részeket keresni, lehet menedzselőset, dolgozhatsz emberekkel, írhatsz cikkeket, vagy készíthetsz videókat... a határ a csillagos ég.


Érdemes átgondolni.

2022. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A komm. és médiával szerintem nem nehéz elhelyezkedni. A specializáciòdtól gügg persze, meg a továbbtanulási irányodtól. Nekem több ismerősöm is marketinges lett ezzel a kezdèssel, van aki újságíró és nem volt semmilyen kapcsolati hálójuk.


A nemzetközi tanulmányok alapszak (én azt végeztem) szerintem tényleg akkor jó, ha vannak ismerőseid. Lehetsz vele itthon papírtologató valamilyen intézményben, de ha pl mindenképp diplomata akarsz lenni, (akkor ne az eltére menj, hanem a corvinusra) akkor arra számolj, hogy a szakon lèvő 200 emberből mondjuk 20 már ilyen családba született és megvan a helye, 50 ember kidolgozza a belét, hogy jó poziba kerüljön az eu-ban pl vagy egyéb nemzetközi szervnél, és akkoe ott van a maradék 130 ember, aki "majd lesz valahogy".


Emberi erőforrások az kb HR... lehetsz mázlis, kereshetsz jól vele egy idő után, de lehet te leszel valaki "gizikéje" még 10 évig..

2022. márc. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!