Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire van esélye valakinek...

Mennyire van esélye valakinek így esélye kollégiumi helyre?(egyetem, első év)

Figyelt kérdés
106 km-re lakik, azon kívül elvileg nincs semmi más tényező nincs a szociális helyzetet nézve.
2022. febr. 26. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Távolság alapján nem fognak felvenni szerintem, maximum várólistán. A szüleid ha elváltak, nem élnek együtt, egy szülő tart el, plusz költségeid vannak, több gyermeket is el kell tartani, a szülők jövedelme, minden ilyen dolog számít, de csak a kilométerekre nem hiszem hogy adnak koleszt. Van olyan csoporttársam aki 300 km-re lakik, de úgyse vették volna fel Szegedre pl., pedig a szülei se keresnek túl sokat.
2022. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Kerülj be a tanulmányait miatt. Azért legalább tudsz tenni.
2022. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Nyilván minden egyetemen más a kollégiumi felvételi rend, de a 2-es válaszolóra reflektálva, nálunk az SZTE-n pl. nem volt olyan, hogy a tanulmányok miatt bekerülj az első évben. Akkor még nincs féléves átlagod ugye, az érettségi meg abba nem számít bele, csak a szociális helyzeted, távolság, plusz dolgok.
2022. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
#2-es vagyok. SZTE-s vagyok. A Mórába és az Eötvösbe is így lehet bekerülni. Nekem is sikerült gólya ként. Felvételi pontszám számított, nyelvvizsga, OKTV, ilyesmik.
2022. márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azokba számít igen, mivel azok nem csak "sima" koleszok. De a többibe az első évben be kell adni az általános szociális helyzetfelmérési adatlapot, ahhoz a kollégiumi jelentkezést és ennyi, semmilyen más kérvényt, érettségi eredményt, stb. Úgyhogy a kérdezőnek nyilván ha nagyon jól tanul, akkor van ilyen opció is, mert van ahol számít valamit az érettségi pl., de a többibe az első évben nem.
2022. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!