Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első szemeszter végén lehet...

Első szemeszter végén lehet még kollégiumba jelentkezni vagy erre majd csak második szemeszter végén van lehetőség?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet, most albérletben lakom ismerőseimmel, de bizonyos okok miatt úgy érzem, nem akarok többet velük lakni, ráadásul az albérlet messze van az egyetemről és úgy is elég drága, hogy hárman szétosztjuk az összeget. Ezért szeretném a második szemesztert valamelyik kollégiumban kezdeni, amennyiben lehetőségem nyílik rá. Tanév közben, pl.: első szemeszter vége felé adhatok még be jelentkezést vagy ezt a tanévet már húzzam le inkább albiban, és majd második szemeszter végén próbálkozzak? Tudom, hogy nem garancia, hogy kapok-e férőhelyet vagy, hogy oda kerülök, ahová szeretnék, de elég sürgős lenne új lakhelyet találnom a következő félévre. 20/L

2021. okt. 31. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a saját egyetemedre vonatkozó szabályozást, hogy szemeszterenként vagy két szemeszterenként lehet be-/kikerülni a kollégiumból. Amennyiben lehetőséged van az első félév végén bekerülni ilyen-olyan módon, akkor felesleges várni még egy szemesztert, mert el kell felejteni, hogy tanévek vannak! Nincsenek, semmiben nem különbözik egy 1.->2. szemeszter, mint egy 2.->3. szemeszter.

Nem tudom, mi lehet az oka a váltásodnak, nem is tartozik rám, így érdemes lehet keresgélni különböző fészbúk csoportokban is akár, sokan keresnek saját albiba szobatársat.

2021. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!