Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Szóval nem rég már azt érzem, hogy az általam választott szakma nem igazán tetszik, sőt... undorodom tőle.

4+1 gépésztechnikusi szakmát választottam és már ez a 3. Évem.

(Jövőre közeleg az érettségi)

Az volt a tervem, hogy elvégzem a kötelező 4 évet és az önkéntes +1 technikus évet. Kapnék érettségit, szakmát, technikusi végzettséget.

Mikor közeleg a szakmai gyakorlati/elméleti órák teljesen lehozódom. Motivált a szakma, vagyis úgy gondoltam, hogy majd sokat kereshetek. Apámtól és a többiektől pont az ellenkezőét hallom. (Nem keresek sokat. Úgyis csak esztergálás lesz a vége. Stb stb) Mindig is a művészeti szakmák érdekeltek és mai napig imádom. Fényképészet érdekel a legjobban. Ez a hobbim és nagyon jól végzem a munkám. Nem egy-két profi ismerte már el a munkásságom. A rajzolás, grafikus, dizájner részen is boldogan megélhetnék.

Mit kellene tennem? Fejezzem be a sulit? Váltsak iskolát? (Szüleim egyáltalán nem örülnének ha abba hagyom, hisz csak az időmet pazaroltam)



2022. febr. 28. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Legyen meg az érettségid először. Utána kezdhetsz tanfolyamokat, képzéseket amik érdekelnek. Esetleg művészeti egyetemi szakon is gondolkodhatsz.
2022. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bírd ki és fejezd be, ha meglesz az érettségid utána menj oda ahova akarsz.
2022. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!