Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerkezet lakatos szakmámmal...

Szerkezet lakatos szakmámmal milyen magánvállalkozásba tudnék kezdeni? Illetve milyen okj-s képzéseket ajánlanátok, amivel egy hatékony vállalkozásba tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés

2éve dolgozok a szakmámba, viszont nem szeretnék egész életemben gyári munkásként dolgozni, a magánvállalkozás jobban vonz.

Ezért szeretném vagy a szakmámban tovább fejleszteni magam, vagy valamilyen más ágazatba elindulni, viszont tanácstalan vagyok, hogy miaz amit megérné csinálni a mai világban.


2022. márc. 1. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Én géplakatos végzettéggel indultam neki a nagybetűs életnek, még abban a világban, amikor számtalan gyár, ipar, mezőgazdaság volt hazánkban.

Nem ez volt az álommeló, de nagyon szerettem. Jó szakember lettem, amit mások elismerése miatt állíthatok.

Az én szívem csücske a rajzolás volt, így felszabadulás után szinte egyből műszaki rajzolónak tanultam egy tanfolyamon. BKV ösztöndíjas voltam a szakközépben, így ott kezdtem dolgozni. Ott számtalan továbbképző tanfolyamot indítottak. Következő a targoncavezető volt jogosítvány szerzés után, majd ív és lánghegesztői tanfolyam követte. A középsuli alatt megszereztük szintén a BKV-nak köszönhetően a forgácsoló (esztergályos, marós, gyalus) vizsgát is. Még darukezelői papírt is behúztam, mert volt egy 25 tonnás híddaru és egy bakdaru a cégnél.

Később AWI és CO hegesztő tanfolyamot is végig csináltam. Nem sokkal később CNC kezelőit, majd estin jártam informatikai képzésre, ami után CNC programozóit is elvégeztem. Az informatikus képzésen tovább mentem, programozás, webprogramozás felé. Ekkora már bennem (is) körvonalazódott, nem kívánok örökké az iparban dolgozni, ill. fizikai, részben fizikai munkát végezni. Ezután művezető lettem egy reklámtermékeket gyártó cégnél, ami főként irodai munka volt. Már itt is belefolytam a reklámgrafikai munkákba. Következő állásom már egy nyomdaipari cég volt, ahol még mindig műszaki vezető és reklámgrafikusként dolgoztam.

Ezekután (kapcsolatok segítségével) bejutottam a köztévéhez, ahol elvégeztem egy videografikusi tanfolyamot. Felvettek külsősként, de minimál béren. Így mellette másodállásban több munkát is vállaltam. (műanyagos cégnél, majd éjjel plakátragasztást) Egy évtized után leépített a fidesz, átkerültem az RTL-hez, egy évre. Mindezek után szellemi szabadfoglalkozásúként itthon dolgozom 10 éve.

Mindezen hevenyészett életrajzzal mutatni szándékoztam, mindig lehet váltani, mindig lehet fejlődni!


Számodra, a szakmádhoz elsősorban különböző hegesztési tanfolyamokat javasolnék. Targoncás papír is jól jöhet, főleg, amíg az iparban vagy. B jogosítvány mellé, akár érdemes lenne egy C is. De ez nagyban függ, milyen elképzeléseid vannak a jövőt tekintve. Hiszen, Te érzd, mely terült vonz.

Dolgoztam egy időben másodállásban egy szerkezeti lakatos vállalkozóval. Főként kerítéseket, lépcső-szerkezeteket, biztonsági rácsokat gyártott. De volt megrendelése néhány speciális kialakítású csatornafedőkre is a helyi önkormányzattól. Nem gazdagon, de jól megélt mindebből. Eltudta tartani családját, de még engem is ki tudott fizetni. (több alkalmazottja nem volt) És arra is tellett, hogy folyamatosan fejlesztette a műhelyét.

2022. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!