Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz a tanári szak?

Nagyon nehéz a tanári szak?

Figyelt kérdés
Tudom relatíve, hogy kinek mi. De pár hónapja foglalkoztat a téma, februárban be is adtam a jelentkezést földrajz-történelem szakra, ez a 2 tárgy, ami közel állt hozzám, s most is. Igaz, csak földrajzból emelteztem 70%-ra, töriből egy 80%-os közepem van. De úgy kb. mire számíthatok? A nehézség miben nyilvánul meg? Rengeteg a tananyag? Sokat kell olvasni?
2022. márc. 4. 03:49
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk az olvasás nem probléma, mert imádok olvasni.
2022. márc. 4. 03:50
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Milyen tanár?
2022. márc. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kérdés alatt. :)
2022. márc. 4. 05:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A tanár szakpárokon általában sokat kell tanulni. Nem lesz sok szabadidőd, ne számíts könnyed egyetemi évekre. Oda kell tenned magad. De ha van szorgalmad, akkor menni fog. Szerencsére ugyanis sem a földrajz, sem a történelem nem olyan, hogy különös tehetségesség kell hozzá, mint a matekhoz. Tanulni kell keményen, és minden rendben lesz.
2022. márc. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
A tanárszakosoknak kell a legmagasabb átlagot produkálni az állami helyekért. Jól gondold meg, mibe vágsz bele. Ugyanakkor idén szeptembertől a butított képzés indul, azaz nem a tudósképzésben vesztek majd részt, hanem külön nagyrészt a középiskolában hasznosítható tudást fogtok szerezni a két diszciplína kárára.
2022. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

#5: A tanárszakokon általában a keretszámnál kevesebb a jelentkező, úgyhogy aki eléri az államilag meghatározott minimális 305 pontot, az szinte biztosan bent van. Márpedig a kérdezőnek az érettségi eredménye alapján minimum 2x(70+80)+50=350 pontja van. Ezzel száz százalék, hogy bármelyik hazai egyetemre bekerül egy állami helyre.


Egyébként pedig szerintem az, hogy egyes egyetemeken a tanárképzést és a tudósképzést szétválasztják, s így nem a tudósképzésbe kerül be valaki, aki tanár akar lenni, egyáltalán nem baj. Egészen mások a tudósképzés és a tanárképzés céljai. Még így is túl sok fölösleges dolgot megtanítanak a tanárjelölteknek. Annak idején én is olyanokat is tanultam tanár szakosként, aminek semmi gyakorlati értelme nem volt. Az ember egyes tárgyakból levizsgázik, utána nyugodtan el is felejtheti az egészet, mert még akkor sem lesz szüksége rá, ha emelt érettségire akar valakit felkészíteni.

2022. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

#6: Nem értetted meg, amit mondtam.

"A tanárszakokon általában a keretszámnál kevesebb a jelentkező, úgyhogy aki eléri az államilag meghatározott minimális 305 pontot, az szinte biztosan bent van."

Bekerül, ez tény, de ha két félév átlagában nem produkál legalább 3,5-ös átlagot, átsorolják önköltségesre, míg ugyanazokat, akik velük tanulnak, csak a szaknak megfelelő BSc-n, 3,0 vagy 3,25 alatt sorolják át.

2022. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
6. A mi szakpárunkon, ahol az egyik a töri volt, 19-ből csak 5-en végeztünk, a többiek lemorzsolódtak. Nekünk az átlagunk 4,5 felett volt.
2022. márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
#8: Ezért is hiszik könnyűnek és "büfészaknak" a tanárszakot. Próbálj meg ilyen átlagot matek-kémia-fizika-biosz valamelyikén.
2022. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9. Nem tűnt fel a magas lemorzsolódás? Vajon miért? A másik szakunk egy nyelv volt, azon még az alapvizsgán sem mentek át sokan.

Én nem mondanám az én szakpáromat büfészaknak, ilyet csak tudatlan ostobák mondanak.

2022. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!