Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Porter elemzésre konkrét példa?

Porter elemzésre konkrét példa?

Figyelt kérdés

Tudtok olyan linket küldeni, ami konkrét cég Porter elemzését végzi?

Akár szakdolgozat vagy olyan ahol ez le van írva


2022. márc. 6. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy kis segítséget: [link]


De annyit hadd segítsek, hogy a valós életben soha nem csinálnak Porter-elemzést. Se SWOT elemzést. Ezek csak sulis dolgok, a valós életben soha nincs ilyen. A BCG mátrix az van igazi munkahelyeken is.

2022. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ez egy sulis feladat, hogy egy konkrét példát írjunk pl. Tesco Porter elemzése, de sehol nem találtam vagy nem jó helyen keresem hogyan is néz ki ez konkrétan

2022. márc. 6. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Vigyázz arra, hogy a Porter nem egy céget (pl. Tesco), hanem egy piacot elemez (pl. kiskereskedelmi hipermarketek)! Tehát ha a Tescót akarod elemezni, akkor valójában a Tesco piacát kell.


Fogd meg a blogbejegyzést amit belinkeltem, és azt mint sorvezetőt használni írj mindegyik pontról pár mondat blablát, pl. (hipermarketeknél):


1. Új belépők fenyegetése. A digitalizáció következtében, főleg a COVID hatás miatt, felgyorsult az e-commerce növekedése, és új belépők is veszélyeztetik a piacon lévő cégeket. Ez egyébként egy oligopol piac, csak mondom (van pár nagy, Auchan, Tesco, meg van pár közepes, Aldi, Lidl, Penny Market, CBA, meg nézz utána még hogy kik vannak és mekkora az árbevételük). Az új belépők pl. Alza.hu, Kifli.hu kifejezetten online értékesítésre hangolva, fejlett logisztikai rendszerrel és ügyfélélménnyel vonzzák el a vásárlókat a meglévő óriásoktól.


2. Márkahűség. Hát erre keress valami kutatást. Tessék pl. [link]


Stb. stb. Kb. 2 óra alatt össze lehet gépelgetni egy jó dolgozatot.

2022. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ez igazából egy órai feladat

jegyet sem kapunk a nagy része már megvan maga a Porter elemzés elméleti része de kell a végére egy konkrét példa

amit akárhogy keresek szakdolgozatra is nem találtam

2022. márc. 6. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Beírtam a google-be hogy Porter elemzés szakdolgozat és egyből kidobott két tucatot. A legelső is rögtön az. [link]
2022. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

ez hogy Mikrokörnyezet elemzése számomra nem sokat mondd

nekünk olyan kell hogy konkrét példán keresztül bemutatni egy Porter elemzést (amiket említett a tanár: Tesco,Mc.Donald's..)ilyesmit kellene

2022. márc. 6. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!