Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tudok menni orvosi pályán?

Tovább tudok menni orvosi pályán?

Figyelt kérdés
Az ideiglenes rangsorban 65.vagyok a Zay Anna szociális szakán!Ha felvesznek és elvegzem az 5 évet tovább tudok menni orvosi pályán?Hogy kisgyermekeket vizsgaljak ilyesmi és pl ne óvónő legyek?

2022. márc. 8. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Tudsz továbbtanulni orvosnak, ha teljesíted a felvételi követelményeket (emelt szintű biosz+ emelt kémia vagy fizika). Gyermekorvosnak meg a 6 éves orvosi után tudsz majd szakosodni rezidensként majd..

Óvónőhöz pedig óvodapedagógus egyetemi szakra kell jelentkezni.

A kérdésedből az derül ki,hogy középiskolába fogsz menni szociális szakra. Ezzel a végzettséggel leginkább talán asszisztensi feladatokat tudsz ellátni pl családsegítőnél/idős otthonban, hasonló helyeken.


De ha tovább szeretnél tanulni bárhova tudsz menni, csak a megfelelő közép és emelt érettségiket le kell tenni.

2022. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Egyetemre kell jelentkezni és emelt biológia/fizika/kémia érettségit kell tenni. Meg persze elvégezni az egyetemet.

Egyébként szerintem ha orvosi lenne a cél, akkor egy erősebb gimnázium okosabb választás lenne. Ott tudnál emelt szinten tárgyakat tanulni. Nem tudom, hogy szakiskolákban van-e ilyen lehetőség. Tippre azt mondanám hogy nem igen vagy nem olyan erős, így neked kell egyedül vagy tanárral megtanulni az anyagokat.

2022. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők tökéletes leírták már az orvosira való jelentkezés/felvétel menetét. Ha viszont esetleg téged érdekel a téme, de nem abban a mélységben, mint amit az orvosi nyújt, esetleg megfontolhatod a védőnői végzettséget, hátha azt a szívedhez közelebinek érzed.:)
2022. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!