Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem majd pszichiáte...

Orvosi egyetem majd pszichiáter vagy Pszichológiára menjek tovább?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekel igazából, jövőre végzek egészségügyi iskolába.

Közvetlen közelembe egyik sincs szóval azt se tudom mondani, hogy legyen ez vagy az mert közel van, Filozófia van de azzal még minimálbérem se lenne.

Jelenleg 22 vagyok 2.szakmán.


2021. ápr. 28. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nálam is nagy dilemma.
2021. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a hat éves általános orvos képzés után lehet pszichiáterként szakosodni. A pszichológus bölcsésztudományi képzés, ott van egy alap képzés és utána mester majd PhD, nem kell elvégezni az orvosit előtte
2021. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
2. lehet nem láttad a vagy szót, a kérdező tudja, hogy orvosi után lehet pszichiáternek menni, benne van a kérdésben, az a kérdés, hogy melyikre menjen, nem az, hogy mi a menete.
2021. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Azt hittem orvosi egyetem után akar menni pszichiaternek és pszichológusnak is (elnézést nekem nem volt egyértelmű) Hát pszichológusként azt mondják nagy eséllyel a mekiben fogsz kikötni de ha pszichiáternek mész akkor viszont kb 32 éves korodban fogsz végezni. Nem tudom hogy az egészségügyi iskola pontosan mit takar ha egyetemi képzést és elhasználtad az államilag finanszírozott félévéhez akkor viszont azt is figyelembe kell venni hogy 1350000 Ft-ot kell majd kifizetni félévente orvosin (pszichológián azt hiszem "csak" pár száz ezer forintot)
2021. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy mennyi pénz 😰, így esélytelen.
2021. ápr. 28. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek orvosira (és nem használtad még el) államira fognak felvenni (orvosin picit másképp működik mint egy átlagos szakon az allamisok önköltségesek viszonya)
2021. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sem volt egyértelmű.... az tény, hogy egy pszichológus alapképzés önmagában nem sokat ér, de azért szakiránnyal már nem mekiben lehet vele kikötni, viszont így szinte ugyanannyi tanulás, mintha pszichiáternek tanulnál. Szerintem ezt így nem lehet kívülállóként megmondani, hiszen rengetegféle szakiránya létezik a pszichológiának is, a személyiségedtől függ, hogy mi való neked inkább...
2021. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!