Fogorvosnak lenni így?

Figyelt kérdés

A vágyam, hogy fogorvos lehessek, de 18 évesen úgy gondoltam túl nagy falat lesz ez nekem így elmentem biomérnöknek. Azonban nem hagy nyugodni, hogy én akkor is fogorvos akarok lenni. Mivel elvégeztem az egyetemet idén 4.61-es vagyis 5-ös diplomával így lenne esélyem fogorvosnak menni mivel ez 400pontnak felel meg felvételiben + nyelvizsga pontok..

Talán még el is tudnék fogadtatni pár tárgyamat, mintnaz orvosi biokémiát, molekuláris biológiát, mikrobiológiát stb-t..



Mit gondoltak erről,hogy 24 évesen elkezdeni a fogorvosit őrültség lenne? lenne még 4 félévem államin + a maradék diákhitel 2



2022. márc. 10. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem őrültség elkezdeni. Még fiatal vagy, 24 évesen lazán belefér egy fogorvos képzés.
2022. márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképpen vágj bele. Amúgy is azt gondolom fogorvosként, hogy aki egy biomérnökit el tudott végezni, annak ez sem fog gondot okozni.
2022. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat, aki 27 évesen kezdte el a fogorvosit, de olyat is aki 41 évesen az orvosit. 😊 Vágj bele, sosem késő, szurkolok!
2022. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy őrültség, fiatal vagy még.
2022. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, az egyetemi oklevél csak az általános emelt kritériumot váltja ki, de ha az egyetem meghatároz két kötelező emeltet bemenetként, azt nem fogja. Ha van egy szak, amire nem kell emelt, de a törvény miatt kellene, arra jó a diplomád, itt nem számíttathatsz belőle pontot anélkül, hogy nem lenne egy biosz és egy kémia emelt érettségid.


Másrészt korban abszolút nem vagy elkésve, viszont ha az előző szakodon is államin voltál, egy jó 3-4 millió forinttal érdemes készülnöd, mert a képzés során kicsúszol az állami keretből (a fogorvosi 10 félév asszem, osztatlanra 14 félévet kapsz, amiből te már 6-ot felhasználtál, tehát az utolsó egy évedben neked kell fizetni a tandíjad.



De ha ezek adottak, persze, vágj bele nyugodtan. Jobb, mint abban dolgozni egy életen át, amivel nem tudsz azonosulni.

2022. márc. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán próbáld meg, nekem is van 27 éves, házas, apuka a csoportomban és jól halad☺️
2022. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a sok pozitív hozzászolást!!! Nagyon hálas vagyok nektek ^^
2022. márc. 11. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha biomérnökit meg tudtad csinálni 5-ös diplomával, a fogorvsi sem lesz neked nehéz.
2022. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én elsőéves vagyok és több 24 év körüli szaktársam van, a legidősebb már 30-40 közötti. Egyáltalán nem lógnál ki a sorból, sokan később kezdik el.
2022. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!