Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogorvosnak általában...

Egy fogorvosnak általában melyik szokott problémásabb beavatkozás lenni? Egy foghúzás vagy pedig egy tömés?

Figyelt kérdés
Van egy lyukas fogam. Ami szerintem még simán tömhető és meg lehetne menteni. Láttam a röntgen felvételt is róla. Persze nem vagyok fogorvos, de én úgy gondolom, hogy tényleg menthető lehetne még hisz nincs szanaszét rohadva. Az orvos pedig egyből a húzás mellett döntött. Jövőhétre kaptam rá időpontot. Majd az futott át a fejemen, hogy lehet azért akarja csak kihúzni, mert egy tömés komplikáltabb és nehezebb? Így meg csak gyorsan túl van rajta és ennyi? Mit gondoltok?

2021. ápr. 13. 13:01
 1/6 Contefleur ***** válasza:
A tömés az időigényes, a húzás nem. A húzásnál több komplikáció fordulhat elő. Szerintem keress egy másik fogorvost :)
2021. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy tömés az alap beavatkozás.
2021. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azonnal keress mást. Egy tömês 15-20 ezer. Egy húzás majd annak pótlása implantâtummal 200-300.000 ft, vagy hîddal 70-120.000. Ha implantál is, neki a húzás jobban megéri. Normális fogorvos próbálja menteni azt a fogat is, aminek koronája is alig van, tesz bele csapot, tesz rá koronát. Ên tuti nem hagynék kirángatni csak úgy fogat. Menj el 2 mâsik konzira. Ha 3 mondja ugyanazt majd kihúzatod.
2021. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! Egy koronázás mennyibe kerül? Sajnos vannak olyan fogaim elől ahol már van belőle letörve. Nem lyukasak de a széleiből van letörve. És már nem is tűnnek olyan szép egészségesnek. Ezeket meglehet úgy csináltatni, hogy lecsiszolják majd húznak rá koronát? Drága?
2021. ápr. 13. 15:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Alul igazából semmi bajuk nincs. Felől problémás.
2021. ápr. 13. 15:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendelője válogatja, de 25e alatt nem nagyon csinálnak meg már koronát.
2021. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!