Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes manapság Anglisztika...

Érdemes manapság Anglisztika BA-ra menni?

Figyelt kérdés

Mindenképpen egyetemre szeretnék menni a jövőben, egyelőre más szakot nem igazán találtam ami úgy érdekelne. Ezután arra gondoltam, hogy még elvégeznék egy angol tanári MA-t, ezzel hazai nyelviskolákban, illetve külföldön taníthatnék angolt, szerintem munkám az mindig lenne...


Ami még nagyon tetszik, az a Keleti nyelvek és kultúrák vagy az Ókori nyelvek és kultúrák BA, de úgy őszintén nem sok munkalehetőségem lenne vele a jövőben...


A másik amiben gondolkodom, az a tanári szak, angoltanári mindenképpen, és még mellé még valami. 2022-től most már csak 5 éves az is ha jól tudom a 6 év helyett. Viszont más nem igazán érdekel az angolon kívül.


Szerintetek az Anglisztika BA lenne a jó választás?


Köszönöm a segítséget.


2022. márc. 13. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A keleti nyelvek nem rosszak. Ha össze tudnád párosítani egy gazdasági szakkal, akkor kifejezetten versenyképes.
2022. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
prungattyúsztikára menj, az jobb
2022. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Önmagában nem sokra mész az anglisztikával, egyszerűen azért, mert "anglisztikus" munka nem sok van. Olyanok vannak, ahova kell 1 db bármilyen diploma, vagy jó angol nyelvtudás, de ezeket be tudod tölteni más diplomával, vagy akár nélküle is.

Angoltanárként már más a helyzet, úgy természetesen jobban megéri, de tény, hogy 5 évet tanulnál azért, hogy nyelviskolában taníthass. A kétszakos tanári pályához meg kell választani még egy tantárgyat, illetve hiába 5 éves lett, kell +1 év, hogy érettségiztethess, anélkül nem sokat ér a tanári diplomád (már, ha nem eleve általános iskolában gondolkozol).

Az ókori nyelvek max akkor, ha kutató szeretnél lenni.

A keleti nyelvek pedig akkor, ha valami konkrét tudást is össze tudsz szedni a nyelvtudás mellett, mert azért keleti nyelves tanárból nem kell annyi, mint angolból.


De ha csak azért mennél egyetemre, hogy ez is ki legyen pipálva, inkább hagyj ki egy évet, gondolkozz, mi szeretnél lenni, és utána menj.

2022. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


4 évet tanulnék tudtommal, az Anglisztika 3 év + az Angol nyelvoktató mesterszak az 2 félév.

2022. márc. 13. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4, igazad van, elfelejtettem, hogy az angol nyelvoktató csak 1 éves, a legtöbb MA két év szokott lenni.
2022. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Ha csak az angol érdekel, akkor persze, jó választás elsőre.

De még fontosabb, hogy kezdjél el végre dolgozni (mindenféle diákmunkákat, ami csak szembe jön!), hogy egyre világosabban lásd, hogy milyen típusú munka az, amiben el tudnád képzelni magad hosszabb távon. Mert egy angol BA-val még bármi is lehet belőled, de egyelőre ez így nagyon halvány tervnek.

2022. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!