Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológián tényleg angolul...

Pszichológián tényleg angolul kellesz szöveget elemezni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 15. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Angol forrásokból sok esetben jobban tudsz készülni akár beadandókra, akár bizonyos tárgyakra, így jól jöhet.

Viszont a "kellesz" szó az általad használt formában nincs a magyar nyelvben (tudom, hogy bizonyos térségek tájszólása), de egyetemre ezt felejtsd el.

2022. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell elfelejteni, tájnyelvi szó, sokan használják. Más közegben úgyis változik ő is és a beszéde is, de nem kell erőszakoskodni.
2022. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Ahol én élek nagyjából mondhatni a kell az egy jelen időt fejez ki, a kellesz pedig jövő időt (azaz szövegkörnyezet függő, mert a partneredre is mondhatod, hogy kellesz), én úgy tudom hivatalosan is helytálló. Minden tájegységen van pár fura szó szinte amúgy.

Meg ugye sokan mondják, hogy angolul rakják eléd élesben is (legalábbis mikor előtérbe kerül a gyenge angol tudásom)

Ha itthon kéne csak a saját tájékozódásomra a jobbklikk+fordítás bőven megteszi, azt a pár hibát amit vét azt figyelemmel ki lehet javítani, ha pedig nagy nem érthető megkérdezek valakit aki biztos hogy penge angolból.


Engem csak annyi érdekel, hogy egyetemeken tényleg lesz e ilyen, hogy így számon kérik, vagy az oktatás keretein belül elég magyarul tudnom? Vagy tényleg eléd teszik az idegen nyelvű szöveget, hogy csináld?

Bár mondjuk azt se értem, hogy egy szövegből hogy lehet pontosan meghatározni dolgokat, mert a szöveg azért elég személytelen.

2022. márc. 15. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazolni nem kell, hogy tudsz-e, nem is kérik számon és hivatalosan nyelvvizsga sem kell a felvételihez, azonban úgy fogalmaznak, hogy "az eredményes tanuláshoz és a követelmények teljesítéséhez szükséges az angol nyelvtudás".

Mivel az oktatás magyar nyelven folyik, nem fognak angol szakszöveget eléd tenni, de a kötelező olvasmányok között biztosan számíthatsz angol nyelvű irodalomra, amit ha nem tudsz elolvasni, nem biztos, hogy úgy fogsz teljesíteni, ahogy elvárható lenne.

2022. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, alapnak vesznek bizonyos szintű angol nyelvtudást, nálunk már első félévben volt olyan tárgy, ahol angol nyelvű tudományos cikkekből kellett készülni a vizsgára. És ilyenből az évek során egyre több lesz, hogy egy tárgyra külföldi szakirodalmakból kell tájékozódni angol nyelven. Én C1-es angol nyelvvizsgával mentem egyetemre, még így is beletelt egy kis időbe, hogy ráálljon az agyam ezeknek a cikkeknek a nyelvezetére, de bele lehet szokni.
2022. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Egyre inkább elvárás az angol nyelv ismerete, miután már a diplomák megszerzéséhez is elég régóta már kötelező egy középfokú nyelvvizsga. Persze németesek hátrányban. Nekem más szakon szintén volt 1-1 kötelező angol szövegem, de alapvetően senkinek sem ezen múlik a diplomája.

A tájnyelvi kifejezéseket nem ismerem és nem is értettem a kérdést emiatt, noha sejtettem, hogy mire gondolsz, de vizsgákon, illetve amennyiben más tájegységben fogsz élni, dolgozni, akkor tényleg igyekezz nem tájszólást alkalmazni, mert megértési zavart eredményezhet.

2022. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt már legalább tudom, hogy Szabolcs - Szatmár - Bereg megyéből írtál. Tényleg jó, hogy a tájszólás megvan, nincs semmi kivetnivaló benne.
2022. márc. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. Sajnos ön téved.
2022. márc. 23. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!