Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vadászpilóta pályára szeretnék...

Vadászpilóta pályára szeretnék lépni?! Többi lenn.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, jelenleg középiskolás 11.-es. Elektronikai technikusnak tanulok. Szakmából 4-es 5-ös vagyok, kivéve alkalmazott informatika, abból vagyok 3-as. Történelemből 5-ös vagyok, anholból szintén 5-ös, van angolból egy alapfokú nyelvvizsgám is, ami tudom, hogy nem ér semmit, de hamarosan tervezem a középfokút is, illetve elkezdtem tanulni holland nyelven is. Egyedül magyarból vagyok 3-as, mert az egyszerűen nem nérdekel, pedig abból is lehetnék 5-ös. Járok úszásra, illetve 1 évig boxoltam. Emellett otthon is szoktam valamikor edzeni (főleg hasizomra). 94 kg vagyok, és 179 cm. Nincs gerincferdülésem. Se magas vérnyomás, vagy cukorbetegség. Nincs se refluxom, se migrénem. 2 tömött fogam van. Fogaim egyébként fehérek. Eddig még nem volt törött csontozatom. Van egy enyhe allergiám a porra, ami elég ritkán szokott jelentkezni nálam. Szerintetek lenne esélyem?

2022. márc. 15. 21:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Angolból*
2022. márc. 15. 21:32
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsi ha valahol van 1-2 helyesírási híba. Gyorsan írtam.
2022. márc. 15. 21:32
 3/10 anonim válasza:
0%

Na én meg űrhajós szeretnék lenni.

Aludj inkább szép tesvérem, azt tűzoltó leszel, s katona! XD

2022. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Felvin nézelődj, illetve az nke oldalán rajta vannak a felvételi követelmények (fizikai felmérő stb). Mint mindenütt, viszed a pontokat a megfelelő tárgyakból. Van pontkalkulátor,nézd meg, hogy állsz. Középfokú angol nyelvvizsga. Fizikaira is készülni kell.

2022. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Ami a fontosabb: a pszichológiai teszt.

Vadaszpilotanak nem vesznek fel akárkit, bizonyos személyiség típusokat keresnek.


Nem hátrány, ha van repülős előképzettséged, szóval irány a sportrepules!

2022. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Ezt csak a repülőorvosi alkalmassági vizsgálaton tudják neked megmondani, mivel rengeteg olyan betegség vagy állapot van, amiről te nem tudsz, a vizsgálatokon viszont kiderül.

A HHK állami légiközlekedési alapszak állami légijármű-vezetői specializációján a repülőorvosi minősítés szubszonikus (helikopter ill. merevszárnyú szállítógép) pilótára vagy vadászpilótára történik. A vadászpilóták egészségügyi alkalmassági követelményei a legszigorúbbak. Az alkalmas minősítéshez tökéletes egészségügyi állapotra és fizikai/mentális stressztűrő képességre van szükség. Ha erre nem vagy alkalmas, akkor megnézik, hogy helikopterre ill. merevszárnyú szállítógépre az vagy-e. Ott a fizikai igénybevétel nem olyan fenyegető (pl. gyorsulás vonatkozásában) mint a vadászpilótáknál, így az alkalmassági követelmények minimálisan enyhébbek. Fontos hangsúlyozni, hogy nem is kell betegségnek vagy rendellenes állapotnak fennállnia az alkalmatlan minősítéshez. Rengeteg olyan állapot, ártalmatlan eltérés van, ami a normális civil életben talán sohasem okozna problémát, a repülési megterhelések

kapcsán hamar munkaképesség-csökkenéshez vezet. Így ezeket is ki kell zárni.


A 4#-es válaszoló által linkelt oldalakat nézd meg. Le van írva, hogy melyik tárgyakból kell érettségizned, és milyen fizikai követelmények vannak.

(Videojátékozol esetleg? A reakcióidődet érdemes fejleszteni, mert ezt a felvételi eljárás során is mérni fogják gépekkel.)

2022. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Videójátékozni? Miazhogy😁

A Call of Duty-n nőttem fel

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare 2

Stb.

Egyébként köszönöm a válaszokat! Neked, utolsó külön köszönöm a részletes kifejtést a témáról!

Történelemből fogok emelt érettségizni

A repülőorvosi vizsgálatra úgyis elmegyek, mert ha nem sikerül akkor tűnődjek rajta 3 napig

Minthogy el se menjek, és akkor örök életemre megbánjam

2022. márc. 17. 06:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Na, mi lett?
febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Alkalmas lettem I/B-re
febr. 9. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:
az a hobbi pilóta jogosítás?
febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!