Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közösségszervezés szakkal...

Közösségszervezés szakkal mennyire lehet elhelyezkedni HR-ben?

Figyelt kérdés
Esetleg szakkal kapcsolatos egyéb tapasztalatok is jöhetnek, de elsősorban az érdekel, hogy mennyi segítséget ad a szak a HR területén.

2022. márc. 16. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
A közösségszervező szaknak semmi köze nincs a HR-hez. Ha ilyen diplomával állsz elő egy meghirdetett HR-es álláspályázaton, kiröhögnek és be sem hívnak az állásinterjúra. Ha HR-es akarsz lenni, akkor emberi erőforrások szakra jelentkezz.
2022. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ennek a szaknak mennyi köze van a HR-hez, de az távol áll az igazságtól, hogy csak HR szakkal hívnának be interjúzni.
2022. márc. 16. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

#2: Már ne haragudj, de az biztos, hogy te nem vagy képben. Azok az idők már rég elmúltak, amikor emberi erőforrások szakos diploma nélkül, mondjuk egy érettségi utáni tanfolyammal vagy más diplomával is lehetett valaki HR-es egy cégnél. Az elmúlt évtizedben annyi sok ember végzett az országban emberi erőforrások szakon, hogy ők sem találnak mind állást. Velük szemben egy álláspályázaton totálisan esélytelen bárki más, talán kivéve azt, akinek a HR területén 20 év gyakorlata van.


Az emberi erőforrások szak egy szinte teljes mértékben közgazdasági szak, benne kőkemény matekos, gazdasági, pénzügyi tárgyakkal, csak némi pszichológiával meg van még spékelve. Ezzel szemben a közösségszervező egy bölcsész szak, és közművelődési, ifjúságszervezési, felnőttoktatási szervező munkára képesít. A két diploma mögötti tudás közötti átfedés a 20%-ot sem éri el. Ezek tények, amelyek alapján ne csodálkozz, hogy közösségszervező diplomával nem fogsz a HR területén labdába rúgni. Lehet álmodozni, de ez a kőkemény munkaerőpiaci valóság. Utólag nem mondhatod, hogy senki nem figyelmeztetett, amikor hiába keresel HR-es állást.

2022. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én HR területen helyezkedtem el. Tény, hogy borzasztóan nagy a versengés, nehéz volt munkát találni. . Egyébként az állasinterjúk alatt találkoztam turizmuson vagy nemzetközi kapcsolatok szakon végzett jelöltekkel is. De felnőttoktatas területen sokkal nagyobb az emberhiány és a nagyobb cégek kapkodnak a humánfejlesztőkert. Én azt javaslom, hogy minden lehetőséget, rendezvényt ragadj meg az egyetemen, ami a szakoddal összefüggésben áll és az Erasmust se hagyd ki. Mire lesz diploma, addigra lesz valamennyi szakmai tapasztalatod is.
2022. márc. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
HR toborzóként dolgozom pszichológus diplomával, a csapatunkban szinte senki sem emberi erőforrásokon végzett. Szerintem nagyon cég- és csoportvezető függő, hogy kit vesznek fel, sok helyen a végzettség számít, más helyeken a tapasztalat, személyiség, stb. Szerintem próbálkozhatsz. Amit még tudok tanácsolni, hogy menj emberi erőforrás tanácsadó mesterképzésre, úgy talán növeled az esélyeidet.
2022. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!