Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt töri érettségire a hátralevő idő alatt, ha csak a kettes elérése a cél?

Figyelt kérdés
Későn kaptam észbe, és nagyon szorít az idő. Mit tanácsoltok? A pontjaimba nem fog beleszámítani, csak az egyetemhez szükséges kötelező emelt érettségi miatt kell teljesítenem. Mindenféle tapasztalat és ötlet érdekel!

2022. márc. 17. 15:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a tantárgy, amiből a legjobb eséllyel emeltezel, azért választottad? És ebből is csak a kettes a cél?...

Minek akarsz egyáltalán egyetemre menni, ha nem is akarsz tanulni? Sokkal boldogabb életed lenne, ha elkezdenél inkább dolgozni.

2022. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Már hogy ne számítana. Ha ezzel akarod kiváltani a kötelező emeltet, automatikusan nézni fogják, ha nincs másik tárgyból olyan érettségi amit elfogadnak és emelt. A másik meg ha minden érettségi eredményt néznek akkor meg automatikusan számítani fog, mert a töri alaptárgy.
2022. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Bele fog számítani a pontjaidba.
2022. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Már korábban érettségiztem, de eddig sajnos súlyos egészségügyi problémáim miatt nem tudtam továbbtanulni. Kitűnő az érettségi bizonyítványom, és a pontszámom akkor is megvan, ha ez csak kettesre sikerül, ezért írtam, hogy nem számít.
2022. márc. 17. 16:45
 5/31 A kérdező kommentje:
Ez most tényleg csak a túlélésre kell. Szó sincs arról, hogy nem szeretek, vagy nem szeretnék a későbbiekben tanulni.
2022. márc. 17. 16:47
 6/31 A kérdező kommentje:
25%-os kettessel 408 pontom lenne. Nyilván annak örülnék, ha jobban sikerülne, de sajnos van az a helyzet, amikor a körülmények is befolyásoló tényezők.
2022. márc. 17. 16:53
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha az egyetemen kötelező 1 emelt és az a töriből lesz meg, akkor abból fognak pontot számítani. Ha gyenge lesz, akkor nem lesz plusz 50 pontod. Nem tudok elképzelni olyan szakot, amelyik emelt törit kér és elég a kettes. Hiába kitűnő a bizi, az csak a pontok egy részét adja.
2022. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Plusz 50 pont nélkül van 408 pontom, és az egyetem nem kéri az emelt törit. Az állam kéri az emelt szintű érettségit, ezért muszáj emelteznem.
2022. márc. 17. 17:05
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanád, hogy milyen érettségi eredményeit vannak és melyik ez a szak?

KIzártnak tartom a 408 pontot. Nem jól számolsz valamit.

2022. márc. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
A felvivel számoltuk ki, valamint az egyetemmel is beszéltünk.
2022. márc. 17. 17:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!