Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek ebben a pár...

Hogyan készüljek ebben a pár napban az érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségizek és eléggé parázok tőle. Nyílván az egy év oktatás alatt tanulni nem kellett, így sok minden nem ragadt rám a feladatokból. De alapjáraton nem vagyok rossz tanuló, 4.4 az átlagom és csak matekból leszek hármas, a többi mind 4-es, 5-ös.


Ti mit ajánlanátok? A matektól és a töritől félek a legjobban, ezekben sosem voltam annyira erős. Töriből amit kellett mindig bemagoltam, de nem ragadt meg belőle semmi, tehát majdnem egyenlő a nullával a tudásom. Matek is hasonló, bár ott talán egy-egy képlet beugrik, s ki tudok indulni az alapból, de annál tovább már nem nagyon. Tisztában vagyok vele, hogy a sikerért tenni kell és nem fog a számba repülni a sültgalamb, de pont ezért szeretnék tanácsokat kérni, erre a helyzetre.


Mit érdemes átnézni, tanulgatni? Többen javasolták ne nagyon tanuljak, csak nézzem át a fogalmakat, évszámokat. De a tételek meg jól jönnek az esszéhez.



2021. ápr. 17. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:
31%

A matekot már buktad... A matek érettségi biztonságos teljesítéséhez gyakorlat, feladatmegoldási rutinra van szükséged, és ha még csak most állsz neki átnézni az anyagokat, akkor ez bizony veszett fejsze nyele. Esetleg a hármas alja meglehet, az reális...

Én már leérettségiztem, és egy grammot nem készültem matekból; miért? Mert 4 éven keresztül folyamatosan melóztam, és tudásom tovább is adtam.


Amikor megkértek, hogy segítsek, akkor kikalkuláltam, hogy kb heti 2x2-órát feltételezve 5 hónap kell a középszintű matek mélyebb elsajátításához úgy, hogy az anyag le is érjen.


Lehet persze némileg rövidíteni az időt - de ehhez azért sokkal több mindennek kell passzolnia. Mivel erről nem szólt így a kérdés, nem írom le; ha érdekel, írj privit nyugodtan.


De az alap az lenne, hogy feladatmegoldás 1000-rel!


A törinél nincs reális tanácsom, nekem nem volt a mostani fogalomtár szerint érettségim....

2021. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne paráz rá nem annyira brutál az érettségi gyakorold az írásbeliket több tárgyból is lesz segédeszköz
2021. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!