Milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a szakokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hamarosan már rendelkezni fogok egy diplomával , viszont a történelmet mindig is imádtam illetve a jogi témákat. Hobbiként tanulnék ezen szakok valamelyikén: Államtudomány vagy történelem esetleg a jog.

Nem a megélhetés érdekel , tényleg egyszerűen csak kikapcsolódásként csinálnám pluszba valamelyiket.Bármilyen tapasztalatot szivesen meghallgatok.



2022. márc. 18. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Hobbiból törit lehet egyetem nélkül is tanulni. Államtudomány értelmetlen, akkor már inkább a jog.

Egyetemen a töri sem egyszerű/tanultam/ szóval nem hiszem, hogy jó ötlet.

2022. márc. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért értelmetlen az államtudomány? (Sok helyen olvastam ezt)

Bár vannak kétségeim ezzel kapcsolatban , mivel doktori címet ad , az pedig nem jár mindenre tehát véleményem szerint csak van valami oka . Más osztatlan képzéseken például nem jár foglalkozási/kis dr-i titulus.

2022. márc. 18. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az államtudományt a jogtudományból szakították ki, az NKE kapta meg nem véletlenül. Szerintem nem kell sok idő és megszüntetik. Elhelyezkedni nem lehet vele, mert gyakorlati értékes tudást nem ad, arra ott a jog.Felesleges vergődés oda járni.
2022. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
valamire csak jó lehet. Ezt nem arra írom , hogy ne lenne igazság abban amit írsz , de valami értelme csak lehet ennek a szaknak . Ahogy láttam már sok éve indítják ezt a képzést, igaz végzett hallgató nyilatkozatát nem láttam még ezzel kapcsolatban , de valahol gondolom elhelyezkedtek mivel az államnak kötelessége munkát biztosítani ha az NKE-en végez az ember.
2022. márc. 18. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, valamilyen állami intézményben biztos adnak neki valami segédmunkát, mert sem a joghoz, sem a szakigazgatáshoz nem fog érteni. Minden perspektíva nélkül, mert a tudása értéktelen.
2022. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jog nem fog menni hobbiból. Joghallgatóként mondom, hogy ez teljes embert igényel. Gondolom hobbiból nem nappalira, hanem levelezőre járnál. Nálunk az eltén az a baj, hogy a levelezősökkel kb. semmit nem foglalkoznak, viszont a követelmények azonosak. A hobbi meg max az elsőéves jogtörténeti tárgyakig fog kitartani aztán jön egy polgári perrendtartás harmadévben, egy pénzügy negyedévben, ide a pusztán "érdekel" nem lesz elég. Azért mondom, mert én is így voltam vele és aztán nagy keserves szenvedés árán verekedtem át magam.
2022. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért adnak foglalkozásdoktorit az államtudományra is, hogy legyen jelentkező, mert egyébként az öt éves képzéssel egyáltalán nem áll arányban a diploma értéke. A jog is öt évig tart, de míg a jogász számára teljesen nyitott az állami szféra, egy államtudományis számára több jogi pálya zárva marad.
2022. márc. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!