Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik általános után szakmunkás...

Akik általános után szakmunkásba mentetek. Vittétek a szakmátokkal valamire?

Figyelt kérdés
2022. márc. 23. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
33/f villanyszerelő, NEM, abba is hagytam és továbbképeztem magam, leérettségiztem és elvégeztem egy egyetemet eddig úgy látom jó döntés volt.
2022. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi szamit " vitte valamire"-nek?

Festonek tanultam es Magyarorszagon nagyon szar allasaim voltak festokent.

Nehany eve mar kulfoldon vagyok es itt olyan allasom van aminel van kiszamithato fizetes, a fonok is nagyon normalis. Nem vagyok gazdag de megelek a fizetesembol, vettem autot, vettem hazat es van sporolt penzem is.

2022. márc. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Villanyszerelőkent végeztem, aztán elmentem egy helyre dolgozni. Jól beszoptam, 9 nap után felmondtam. Utána vissza mentem érettségizni, jött egy lelki válság, érettségim elnasztam. (Színkettes lett) így esélyem se volt az egyetemre, azóta meg már emelt érettségi kell hozzá.


Elmentem utána a szakmamba dolgozni karbantatókent, szar pénzért. Nem csinálok semmit, mert úgy érzem felesleges. És még csak 27 vagyok.

2022. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
50%

Hozzászólók!


Most újítottam fel a lakásom,


- a festőnek kb. 30-40e Ft / napot fizettem (KATÁs, tehát ebből szinte alig adózik),


- egy kivitelezőnek meg a csillagos eget a villanyszerelési munkákért -- kb. 700e-et egy lakás részleges felújításáért (konyha, vizes helyiségek, egy szoba kettéosztása), nagyságrendileg 15 helyen kiállásért (a dupla-tripla konnektorokat egynek számolva), anyag nélkül, hasra talán 6-8 nap tiszta munka. Hogy ő hogy adózik, ill. hogyan fizet a tényleges villanyszerelőnek, nem tudom.


Hogy lehet a két igencsak eltérő tapasztalatot összeegyeztetni?

2022. márc. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A szakmámban nem, ellenben használom a tudást amit megszereztem. Igaz a mostani szakmunkás iskolák már nem olyanok mint ahova az én jártam.Többre mész, számítástechnika suliba mész és legalább egy nyelvet a magyaron kívül emelt szinten tanulsz.Olyan nyelvet amelyik országban szívesen élnél bármi is történjék esetre.
2022. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Juliusz48 ***** válasza:
Amíg vannak emberek akik egyetemmel sem vitték semmire, addig a kérdés az, hogy mi, a vinni valamire? Egyébként ha szereted amit csinálsz, örömet okoz, hogy a munkád eredménye hasznos valakinek, és megélsz belőle, mert nem a filmekből látott életekből a milliomos a minta, akkor már vitted valamire. Nem véletlen, hogy nálunk a 92% saját lakásban él. Félő, hogy utolérjük a németeket, ahol a felének nincs semmije, bérlakásban lízingel autóval csak a havi fizetése, még ha neked az tűnik jobbnak. Neki is elfogy a havi fizetése, csak ha megszűnik a munkája, a lakhatás is oda.
2022. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
25%

Hegesztőként végeztem, de jelenleg gépszerelő lakatos vagyok. A fizum csak megközelíti a bruttó 400-at, de van saját kertes családi házam, autóm, 700-ezres sz.-gépem szóval nekem bejött a szakma.


Elmehetsz egyetemre, hogy tanár lehess és kapj nettó 160-at.


Szerintem manapság már kevésbé igaz az, amit régen sulykoltak az emberekbe, hogy diplomázz le és, akkor lehetsz valaki.

Persze a szakmádat érdemes szeretned, hogy ne legyen szenvedés minden nap és olyan cég is kell a környékeden, ahol meg is fizetnek és nem csak a minimált akarják hozzád vágni.

2022. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zimonyi attila válasza:

Érettségi......nem vettek fel egyetemre....hogy ne vigyenek el katonának, villanyszerelő ipari suli....utána egy évig meló villanyszerelőként.....felvettek.....erősáramú villamosmérnök...tervezés, majd kivitelezés...generálban építek most.

Nem akarom ragozni nagyon a kérdést....de ha nem melóztam volna, fele annyit nem értenék az építőiparhoz....úgy összességében sem....mert így, az összes szakmával volt kapcsolatom és amikor egy kiscsávó a melójában, vagy egy alvállalkozó a kivitelezés során azt mondja, hogy.....ááááá ezt nem lehet így megcsinálni.......akkor a melósnak kivettem a kezéből a cuccot és megmutattam hogy kell....vagy az alvállakozónak elmagyaráztam, vagy azonnal másikat kerestem, aki ért is hozzá!! Soha nem bántam meg, hogy villamosmérnökként falat véstem és villanyt szereltem, részben mert megtanultam becsülni a munkát és a munkás embereket - a cigány segédmelóstól...a tervező mérnökig, részben, mert a tapasztalatommal rengeteg problémát sikerült kiküszöbölni!! Az....aki manapság, amikor az építőanyag árakat napi!!! szinten adják meg....vagy nem akar, vagy nem tud dolgozni!! Aki szeretne melót, jó pénzért, akár itt....vagy privibe írhat!! Utánam még senki nem futot, hogy nem fizettem ki!! Sziasztok!!

2022. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zimonyi attila válasza:

Bocs, a 8.-asban, az előzőben...javítás....futott!! két "t"-vel.

- A ketteskének üzenem....azt az országot, ahol most élsz, nem tették tönkre a szovjet elvtársak, megértem, ha elmentél....habár mindig azt szoktam mondani, akinek nincs hazája...akinek a szíve nem dobog jobban, amikor a magyar zászló megy fölfelé az árbócrúdon a magyar versenyző tiszteletére... és a szemébe nem szökik egy könnycsepp...az egy szerencsétlen hazátlan ember!! Azt hiszem, hogy festőként most már itthon is megkereshetnéd azt a pénzt, mint kint, de nem fogod feladni az ott kialakított jólétedet!!

Remélem segítetted a szüleidet és nem csak villogni jársz haza és kint is tisztelettel beszélsz a hazádról !!

2022. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!