Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot lenne érdemes...

Milyen szakot lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodok ebben a témában, sok célom és elképzelésem van, csak nem nagyon látok bele mi hogy működik.

Jó tanuló okos lány vagyok, jövőre érettségizek, a lehető legjobb eredményt szeretném elérni, mindenképpen azon leszek és bízok benne hogy sikerülni fog. Több továbbtanulási területen is gondolkodok. Minden lehetőség előttem áll és bármi lehetek amit csak akarok, mert jó képességeim vannak és sok minden érdekel. Az ügyvédi pálya pl. nagyon. Vagy még az ilyen könyvelői számviteli, mérnöki terület is. Egy komoly jól fizető szakot szeretnék választani amivel könnyen elhelyezkedhetek. Ami a legközelebb áll hozzám és amihez igazán értek, az a stylist divattervező terület, ez az álmom ez a nekem való. Viszont gondolkodtam és előtte szeretném megalapozni az életem, kapcsolatokat teremteni stb. Előtte valami nagyon jó komoly jól kereső szakmát akarok szerezni, hogy legyen egy biztos pont az életemben. Aztán egy pluszként elvégezhetem a stylist divattervezői képesítést, amiben aztán nyugodtan dolgozhatok, hogy mellette van egy már meglévő biztos szakmám/diplomám.

Mit ajánlotok nekem, milyen szakirányban érdemes tanulni, ami jól fizet manapság? És hogy működnek ezek, mit kell tanulni meddig, hol lehet benne dolgozni stb.



2022. márc. 30. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A lányom hasonlóképpen gondolkodott, végül orvos lett. Őt a jóga érdekelte nagyon, most már jógatanárnak is tanul.
2022. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Én is hasonlóan gondolkodtam, más dolgok érdekeltek, de hasonlóan dilemmáztam, végül mérnök lettem. Az kvázi garancia arra, hogy mindig lesz állásom és egy kreatív munkát végezhetek egy olyan területen, ahol a munkámat értékelik elsősorban és nem kihalásos alapon meg kizárólag kapcsolati háló segítségével működik a téma. És egy percig sem kellett ingyen dolgoznom.
2022. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mérnökök közül a villamos és informatikai mérnökök vannak a topon, akkor van pár jó gazdasági szak is de nem a tucat szakok hanem pár nehezebb pl: alkalmazott közgazdaságtan, gazdasági matematikai elemző stb, ès van az orvos fogorvos vonal.
2022. márc. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak már kifejezetten a divatra specializált szakok külföldön, pl.: “luxury goods marketing” , “fashion business” de ezek legtöbbször csak mesterképzések, el kell előtte végezni egy üzleti szakot( ahol egyébként számvitelt is tanulsz) szóval ha nem jönne össze a fashion irány, még mindig mehetnél könyvvizsgálói területre( azért elég éles váltás, de ez nem probléma)
2022. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!