Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogot és közgazdaságtant...

Jogot és közgazdaságtant tanulhatok egyszerre? Lehetséges egyszerre két szakot tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Jogot rendes nappalin, pènzügy/számvitelt levelezőn tanulnék. Mindkettőt önköltséges formában. Ez így megoldható? Illetve a pénzügy/számvitelhez milyen tárgyakból kell emelt èrettsegit tennem? (Nem találtam róla információt)

#jog #Pénzügy/számvitel #Egyszerre kèt szak
2022. ápr. 8. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre elkezdeni nem lehet 2 szakot, de csúsztatva igen. Tehát az egyiket később kezded. Viszont így gyorsabban fogynak az állami féléveid. (Ha arra mész.)
2022. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csúsztatva? Az azt jelenti, hogy mindenkèppen 2× kell èrettségiznem?
2022. ápr. 8. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem ugyanazon felvételi eljárásban. A felvi.hu-n nézd meg a meghirdetett képzéseknél.
2022. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kétszer érettségizned csak felvételizni kell kétszer. Önköltségesen természetesen nem fogynak a támogatott félévek.
2022. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre egy szakra felvételizhetsz, de végezni párhuzamosan többet is végezhetsz, sőt esetleg keresztfélévben is jelentkezhetsz, az csak félév csúszást jelent, igaz alapképzést nagy gyakran hirdetnek februári kezdéssel.


Sokan járnak párhuzamosan egyetemre, van aki két nappalit csinál (én jogot és pszichot csináltam), de érdemes inkább 1 nappali, és 1 levelező, talán könnyebb. Nem kérdés, hogy a jog legyen a nappali.

2022. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem èrtem. Akkor nem kezdhetem el egyszerre a kettőt?
2022. ápr. 19. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Felvételizned kell kétszer.


1. Pl. legyen a jog. 2022. szeptemberben kezded (22 februárban adtad be a jelentkezést).

2. Pénzügy. 2023. szeptemberében kezded (23 februárban adtad be a jelentkezést).


Egyszerre csak egy helyre vehetnek fel, ezért kell kétszer felvételizned, nem érettségizned. Ha az érettségi (felvételi tárgyak) tárgyaiddal mindkét helyen felvételi tárgy, és a pontjaid is jók, akkor nem kell érettségit ismételned, és új tárgyat sem kell írnod.

2022. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6. Mit nem lehet ezen nem érteni. Nem kezdheted el mindkettőt, mert egy felvételi eljárásban 1 helyre vehetnek fel.
2022. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kezdheted, egyszerre csak egy helyre mehetsz. De következő félévben/évben felvételizhetsz a másik helyre. (Attól függően, hogy keresztfélévben indul-e.)
2022. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!