Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ilyen kevesen jelentkeznek...

Ha ilyen kevesen jelentkeznek tanárképzésre, miért nem állítják vissza a "régi", osztott rendszert?

Figyelt kérdés
Elvileg 1000-rel kevesebben jelentkeztek idén tanárképzésre, mert sokaknak nem szimpatikus a hosszú képzés, se a kevés fizetés. Miért nem csinálják úgy, mint régen, hogy mondjuk el lehet végezni egy német alapszakot, és utána akinek van kedve eldönti, hogy 1-2 éves ráképzéssel akar-e tanár lenni. Nem egy ismerősöm van, aki semmit nem tudott kezdeni a sima germanisztikával, de tanítani esetleg tanítana, de végzettség nélkül ugye nem engedik. Mié értelme az osztatlan képzésnek? Ezzel még azt a maradék embert is eltántorítják, aki gondolkozik, hogy tanár legyen (vagy éppen ne legyen-e). Én most vagyok másodéves anglisztikán és azt mondták, ezzel nem lehet tanítani, menjek át osztatlanra, de az egy csomó plusz év. Ha lassan nincs, aki tanítson, miért veszik ezt ilyen szigorúan?

2022. ápr. 10. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem meg olyan ismerőseim vannak, akik már akkor tanítottak, mikor még el sem végezték a germanisztikát. Az osztott rendszer egy nagy rakás kaki volt, szerencsére ezt gyorsan belátták. Azért jelentkeznek kevesebben, mert tudják, hogy sz.rt sem fognak keresni vele
2022. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Jó a kérdés. Régen 4 éves volt a tanárképzés, és azzal lehetett tanítani. 6 évet nem szánnék rá én sem.
2022. ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Csak akkor fog feltűnni nekik, hogy nincs rendben a tanárképzés, ha már generációk nem tudnak majd leérettségizni. Odafenn csak számokból értenek. Addig pedig a portások és a takarítók fogják tartani az órák egy részét. Erre lehet számítani a közeljövőben.
2022. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem ez az alapvető hiba szerintem.

Lehetnének rugalmasabbak oylan téren, hogy bizonyos alapszakok után könnyebb legyen tanári végzettséget szerezni. Viszont a probléma ott kezdődik, hogy ez, amit te is írsz, ilyen B-terv meg menekülőút a hallgatók egy részénél, amikor rájönnek, hogy a szakjukkal nem tudnak igazán érvényesülni, és akkor na jó, legyen valami alapon mennének tanírnak. Az igazi és fő problémát egyértelműen abban látom, hogy nevetségesen alacsony a tanári szakma társadalmi és anyagi megbecsültsége is. Miért menjen tanárnak az, akinek van más opciója is, ha azt látja, hogy a kormányzat tök simán elkezd ellenük uszítani, ha jónak látja, az EMMI/OH meg többi hasonló sóhivatal úgy packázik velük, ahogy kedve tartja, lassan többet adminisztrálnak, mint oktatnak és készülnek az óráikra, és akkor 6 év tanulás után van oylan bértáblás fizetés, amihez hozzá kell dobni alapból egy nyugdíjalapot nem képező ágazati pótlékot, hogy a gbm-et elérje?

2022. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, érdekes mindet olvasni
2022. ápr. 10. 20:21
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Kezdő tanari bér mennyi lehet? 170 környeken? Budapesten , ny mon, de még a keleti rész jobb városaiban is 130 plusz rezsi egy garzon bérleti díja. Miről beszélünk. 25 évesen képtelen vagy eltartani magad a fizetésedből.
2022. ápr. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Én nem tudom, mi kell ahhoz, hogy felébredjenek és már igazán bevezessenek valami értelmes változást az oktatásban. Majd ha egy darab tanár nem lesz sehol???

Én 9. osztályos korom óta tanár szeretnék lenni, nyelvtanár, mert amikor nyelvi előkészítős voltam, nagyon megtetszett. Ez az évek során sem változott. Értelemszerűen osztatlan tanárképzésre terveztem menni, annak ellenére is, hogy ugye itt az interneten is mindenki próbálja lebeszélni az embert. A szüleim nem akartak lebeszélni, a nagyszüleim igen, mamám pont a múltkor mondta, hogy reméli már nem akarok tanárnő lenni (látta a híradóban a tüntetéseket).

Most már egy fokkal jobban átlátom a dolgokat és úgy döntöttem, külföldre megyek egyetemre, mivel ha ott szerzek diplomát, azzal ott jobban el tudok helyezkedni és lehet, hogy kint sem a tanárok keresnek a legtöbbet, de ahogy néztem, egy átlagos, normál színvonalon meg tudnak élni (most a gimnáziumi tanárokról beszélek).

A tanári pályáról nem mondtam le, mivel jelenleg semmi mást nem tudnék elképzelni magamnak. "Sajnos" humán beállítottságú vagyok, belőlem nem lesz sem informatikus, sem orvos, sem mérnök, a nyelveken és a tanításon, oktatáson kívül más nagyon nem érdekel így magasabb szinten.

Engem is a képzés ideje riasztott meg. Eddig 6 év volt, most már csak 5 év lesz (mondjuk röhej, hogy 5 év után az ember nem tarthat fakultációt), de azért még ez is sok és attól tartok, hogy ha bármi közbejön az életben és csúszok, akkor még több idő, ha meg ott kéne hagynom az egyetemet valami miatt (nyilván nem ezt akarom, de ha bármi történik...), akkor fizethetném vissza a félévenként 500 ezer forintos tandíjat. Ez is szintén röhej, hogy tudtommal a tanárképzés önköltségesen a legdrágábbak közé tartozik, aztán a tanárok mennyit keresnek?? Ez meg a másik. Engem jobban vonz az, hogy majd nyelviskolában vagy magánban tanítsak, de tudom, hogy pl. ha valaki elkezd magánban tanítani, általában nem úgy működik, hogy már azonnal rengeteg diákja lesz, így valószínűleg eleinte kell majd még iskolában is tanítanom és ebbe gondoltam bele, hogy Magyarországon elvégezném az egyemet, lenne egy mesterdiplomám, évekig keményen tanulok, szinte mondhatni 2 szakot viszek, aztán utána, ha elmennék dolgozni egy suliba, teljes állásba, akkor keresnék olyan 150 ezer körül??? (pontosan nem tudom mennyi) Ez nevetséges, ebből megélni lehetetlen, ahogy írták előttem is, Budapesten egy kis lakás bérleti díja 130 ezer forint, plusz a rezsi és ez már fel is emésztette a fizetést. Nem beszélve arról, hogy kaját kell venni (ami szintén rohadt drága), közlekedési bérletet, be kell fizetni a mobilszámlát, internet számlát, számolni kell azzal, hogy mi van, ha gyógyszert kell venni, szerelőt kell hívni, új ruhát kell venni stb. Félretenni tanári fizetésből meg pláne nem lehet, egy fillért sem. Nos, én hajlandó vagyok tanulni, egyetemre járni, képezni magam, de utána szeretnék egy átlagos életet élni, ahol nem kell nyomorognom és nem számít luxusnak az például, hogy néha rendelek kaját, ha nincs időm főzni, elmegyek nyaralni vagy elmegyek fodrászhoz.

2022. ápr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Emberek. Nézzük meg mennyi külföldi kézben lévő gyár épült és épülni fog itt a kis hazánkban.

Ha a tanárok meglennének fizetve, akkor lényegesen több ember kerülne ki a képzési rendszerből akik a közép vagy felsőbb vezetői posztra vagy vállalkozói pozícióra alkalmasak megfelelő tudással, de azok már nem mennének el minimálbérért szinte a gyárakba dolgozni.

2022. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Nézőpont kérdése. Nekem van egy ttk-s Msc végzettségem, két félévvel lehetnék tanár. Nem megyek... egyik oka h. rosszak a bérek, másik h.már nem akarok tanár lenni, de elviekben a lehetőség adott.

Egyébként jó látni hogy vannak még akik nem adták fel, és a körülmények ellenére szeretnének pedagógusok lenni. Én azonban ezt már inkább a gyerekeimen fogom tesztelni.

2022. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van egyébként egy ismerösöm, aki gazdasági szak után csinált angol-francia tanárit önköltségesen, nem vicc. Összesen 10 évig járt egyetemre. De ő is elment utána külföldre tanítani, bár ott sem megbecsültebb a szakma ez igaz.
2022. ápr. 11. 15:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!