Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki milyen irányba akár tovább...

Ki milyen irányba akár tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Most tartok ott, hogy ki kéne találnom mit is akarok, fel kell venni az emelteket. És kíváncsi vagyok, hogy mások mit választanak, mi alapján és hogyan döntenek stb. hátha én is megvilágosodom.

2022. ápr. 14. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
SZTE-ÁOK
2022. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Megnéztem milyen melóhoz van/lett volna kedvem. Fizikai munka? Irodai munka? Távmunka?

Megnéztem mire van kereslet. Mennyire tudok elhelyezkedni vele akár más városokban (Budapest és Pest megyén túl), külföldön ha úgy adódna mennyire van lehetőség stb.

Fizetés.

2022. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az alapján döntöttem, hogy mi az, amit szívesen tanulnék 3-5-9 évig. Mi az, amit muszáj tanulnom, különben hiányzik, mi az, ami szellemileg kielégítő számomra.

Jelenleg ez a 2. évem és úgy érzem ezt a döntésemet sosem fogom megbánni.

2022. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ELTE- TTK kémia (nem sok embert láttam aki erre a szakra jött volna :((( )
2022. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre elrontottam a választást. Gimisként csak azt néztem, hogy milyen tantárgyakból vagyok jó és az alapján milyen szakok jöhetnek szóba. Ez a szak egy feljesen piacképtelen szak Magyarországon. Mesterképzés lehetőségek pedig vagy olyanok amiknek nincs értelme az országban vagy olyanok amikhez nem értek/nem szeretem. Emellett nem találtam meg benne igazán magamat, nem passzol a személységemhez. Tehát ebből a tanulság, hogy oké nézd, hogy mit tanulnál szívesen, de azt is, hogy mesterképzésen milyen lehetőségeid lesznek és a munka világában is.

Másodjára már szerintem jó lesz a választásom, szeptemberben kezdem a szakot. Piacképesebb és hobbi szinten is szívesen fogalkozom vele.

2022. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor választottam a szívemet követtem, ezért jelentkeztem tanárképzésre. Jelenleg másodéves vagyok és egyelőre nem bántam meg.
2022. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ME-BTK osztatlan tanári (magyar-töri) a cél, bár nem túl nagy lelkesedés övezi általánosságban a tanárképzést, de engem ez a két szak érdekel, idővel pedig jöhet a gyógypedagógia, remélhetőleg összejön a ponthatár tekintetében is, levelezőn egy kicsit feljebb szokták vinni...
2022. ápr. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ME-GTK
2022. máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!