Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi előtt állok és...

Érettségi előtt állok és nagyon vegyesen sikerül a matek, hogy hajthatnék rá?

Figyelt kérdés

Nem értem, komolyan. Majdnem 3 évig jártam magántanárhoz, 9. osztály második felétől egészen 11. végéig. 9.-ben, 10.-ben és idén 4-est kaptam matekból, 11.-ben 5-öst, tehát alapvetően nem vagyok már rossz belőle. Nincsenek lemaradásaim, odafigyeltem órákon, tudom az alapokat.

Az első rész az még viszonylag jól szokott sikerülni, nagy átlagban ilyen 20 pontosra, de előfordult már teljesen hibátlan vagy csak pár hibám volt és 14-15 pontos gyakorlás is...

A második rész már nem megy olyan könnyen. Néha tök jól meg tudok csinálni egy feladatot, sok pontot szedek össze vagy akár hibátlan, míg máskor meg azt sem tudom, hogy kezdjek neki egy feladatnak vagy feladatrésznek. Vagy van ötletem, de pl. hibásan rajzolok fel valamit vagy nem jön ki egy részeredmény, amit a következő feladatban használni kéne és így ugrott az egész.

A 4-es lenne a célom, de ha 3-as, nekem az is megfelel. A legutóbbi gyakorlásom 2-es lett, de az összes többi 3-as szokott lenni, volt már majdnem 4-es is.


2022. ápr. 15. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg úgy megközelíteni a dolgot, hogy milyen típusfeladatok találhatóak. Ha azokat egyszerre, egymás után megnézed, akkor meg fogod ismerni vadidegen feladatoknál is, hogy ezt kell használd.

Néhány gondolat a teljesség igénye nélkül:

- Számtani/mértani sorozat kb mindig van, ott azt az 5 képletet kell kb használni, semmi többet. Meg kell ismerni, hogy mit kérdez a feladat, egyenletrendszert kell felírni sokszor.

- A legtöbb érettségin van egy olyan feladat, amihez társul egy csúnya, általában exponenciális képlet. Ha két feladatrész van, ami hozzá kapcsolódik, akkor a kevesebb pontos kb annyit kérdez csak, hogy helyettesíts be és írd be a számológépedbe. Ha csak 1, illetve ha 2 rész van ehhez, akkor meg majd a kitevőben lévő dolog lesz a kérdés. A vége mindenképpen olyan exponenciális egyenlet lesz, amit logaritmus bevezetésével fogsz tudni megoldani.

- Koszinusz-tétel nélkül nem nagyon volt még középszintű érettségi. Legyen biztos a felírás és a rendezés.

- II./A részben az egyik feladat sokszor csak 2 egyenlet. Érdemes megnézni a főbb típusokat. Aztán ha itt geometria kerül elő, akkor a szögfüggvény-Pitagorasz-koszinusztétel hármassal kb minden megoldható.

- Valószínűségszámításnál érdemes ráfeküdni a visszatevés nélküli és a visszatevéses modellre, ezek közül az egyik biztosan benne lesz, akár kettő is.


Így 3 perc alatt gyorsan ennyi jutott eszembe, remélem segítettem.

2022. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. ápr. 16. 08:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!