Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz-hittantanár szakot...

Földrajz-hittantanár szakot érdemes elvégeznem?

Figyelt kérdés
Érettségim van már. Földrajzból emelt szintű érettségim, de hittanból kellene ugyebár külön, utólag, ha jól néztem csak írásbeli vizsga kell. Történelmen gondolkoztam még, de a vallástörténeten kívül más nagyon nem érdekel belőle, így azt kihúztam a listából. Van értelme? Nagyon megtetszett, hogy van ilyen párosítás. 22/F
2022. ápr. 18. 04:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Faszt érdemes, de úgyis el fogod, mert erre vagy rágerjedve. Az összes tanár ilyen, mondhat nekik az ember bármit.
2022. ápr. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, mit értesz azon, hogy "érdemes". Ha az anyagi jóléted prioritás, akkor egyáltalán nem érdemes. Egy Aldi pénztáros többet keres, mint egy kezdő pedagógus. Ha viszont a tanárkodás iránt elhivatottságot érzel, szívesen foglalkoznál gyerekekkel, és a pénz alig, vagy egyáltalán nem érdekel, akkor érdemes. Annyi sok az egyházi iskola Magyarországon, hogy állást biztosan kapsz. Manapság tanárnak menni egy kicsit olyan, mint szerzetesnek állni: az életedet felteszed vele egy küldetésre.
2022. ápr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mennyi a kezdő tanari bér ? 180 ezer körül? Ehhez képest jobb helyeken egy garzon 130 plusz rezsi. Végig lehet gondolni kajára meg egyebekre mi marad.
2022. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy olyan szakpár amiből hiány van. Ha keveset akarsz keresni akkor nyugodtan végezd el.
2022. ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha ez a két tantárgy a kedvenced és a tanári hivatás a mindened, akkor csináld. Egyébként nem érdemes. Egy földrajz-tesi párosítás sokkal jobb, azzal tudsz valamit kezdeni az iskolarendszeren kívül is (például outdoor tréner vállalatoknak stb.)
2022. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Földrajz-idegennyelv párosítás még jobb lenne. A nyelvvel, mondjuk némettel, lehet másodállásban is keresni. Az Aldi pénztárosával való összehasonlításhoz annyit, hogy az pszichésen nagyon megterhelő, nagy összpontosítást, odafigyelést követelő munka- Megérdemli, ha megfizetik.

Én más cégnél kasszázok, és a múltkor valami hülyeséget beszél a vásárló pár férfi tagja. Aztán kiderült, hogy csak viccelődött és meg volt lepődve, hogy miközben pénzzel dolgozok és számolok éppen, nem értem az átvitt értelmű poénját és nem vagyok vevő erre. Nagy kár, hogy nem érti a viccet-jegyezte meg. Szóval az becsülje le az Aldi kasszását, aki maga is gyakran végez ilyen munkát...

2022. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Az előbbi helyzethez még annyit, hogy a feleségen látszott, helyén kezeli, nehezményezi a férje humorizálását:)
2022. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tesin én is gondolkoztam, de csupán a futás, meg a kondi, ami úgy megy, ezekben vagyok kitartó is, labdajátékokban nem voltam valami jó sosem.
2022. ápr. 18. 17:13
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
És az idegen nyelv?
2022. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#6: Nem hinném, hogy a pedagógus pálya pszichésen kevésbé megterhelő volna, mint a pénztárosi. Különösen kamaszok tanítása, akik között mindig van, aki a határokat feszegeti, jó idegeket és végtelen türelmet kíván. Márpedig a földrajzot a gyerekek hetediktől kezdik el tanulni, azaz aki földrajztanárnak megy, annak garantáltan egész nap kamaszokból álló osztályokban kell tanítania. Azok az idők rég elmúltak, amikor a pedagógus pálya viszonylag nyugisnak számított.


A kérdezőt pedig biztatnám, hogy ha érdekli a vallás, válassza nyugodtan a földrajz mellé a hittanári szakot. A saját érdeklődési terület iránti lelkesedés nagyon fontos, ugyanis túllendítheti a mélypontokon. Ez egy olyan pálya, amelyet csak töretlen lelkesedéssel lehet csinálni. A pedagógusok harmada pár éven belül elhagyja a pályát, s a pályán maradók kb. fele is tíz éven belül kiégett lesz, azaz ugyan nem hagyja el a pályát, de minden lelkesedését elveszíti, és beleszürkül egy napi rutinba. Márpedig ez szenvedés neki is és a gyerekeknek is.

2022. ápr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!