Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem megy a történelem, ne...

Ha nem megy a történelem, ne is menjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Sokkal inkább megy egy földrajz, vagy biológia, előbbiből emelt érettségim is van, jeles eredménnyel, de a történelem az maga a halál. Örülni fogok érettségin egy 50%-nak. De sokan mondják, aki közép törin nem képes összehozni 80%-ot, az ne menjen egyetemre, akkor se, ha köze nem lesz a szaknak a törihez. Én felvállalom, törihez hót hülye vagyok.
2022. ápr. 22. 20:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Ekkora faxságot. A történelem tudás az érettségin kívül sehova az ég világon nem kell. Én is gyűlöltem mint a szart, mégis elvégeztem a villamosmérnöki alap és mestert kiváló eredménnyel. Az, hogy nem megy a töri azt jelenti, hogy az agyad nem hajlandó befogadni a sok felesleges információt, ami jó dolog, céltudatos vagy és nem fecsérled az idődet haszontalan dolgok megtanulására.
2022. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan már! Néha még most is rémálmaim vannak a töri és a magyar érettségiről, annyira borzalmas volt. Szívemből gyűlöltem a humán tárgyakat, és képtelen voltam a fejembe erőltetni őket. Ehhez képest PhD-t szereztem természettudományos területen, és most a másoddiplomán dolgozom. Attól, hogy a történelemmel problémáid vannak, még lehetsz jó más területen.
2022. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet az is, hogy iszonyat béna tanárod van, ez nem lenne meglepő, ritka az olyan töritanár, aki az összefüggéseket tanítja meg, és azokat is kéri számon.

Inkább az olyan a jellemző, aki mondjuk rákérdez dolgozatban, hogy 1848. március 42-én hol volt épp csata, és mennyien haltak meg. (És ha pont tudod, akkor rákérdez a halottakra név szerint.) Pedig a történelemismeretnek nem ez a lényege.

2022. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Humán tárgyak közül a nyelvtant mondjuk szeretem, de az irodalom az maga a halál. Töriből jó a tanár, az összefüggéseket is értem, de pár nap alatt el is felejtem az egészet, sose állt rá az agyam. :D A töri érettségi tesztes része is nagyjából megyeget 50/35 pont, de az esszé...
2022. ápr. 22. 21:08
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Kissé sarkos a megállapítás, de van benne valami.


Kapsz forrásokat, ott van az atlasz, és mellette a tanultak, ebből kell összelegóznod valamit, ami azért a legtöbb diplomás szakmánál elvárás (építkezz a rendelkezésre álló anyagokból és az alaptudásodból). Mondjuk a téma Budapest ostroma (II. VH), kapsz két szövegrészletet, az atlaszt kinyitva látod az orosz csapatok mozgását, és ebből le kell szűrnöd, hogy a védőknek harangoztak. Nem kell tudnod, hogy január 13-án 17 fő halt meg tüzérségi támadásban, de a nagy képet át kell látnod.


Ha nem emlékszel pontosan, az atlasz és a források segítenek, onnantól csak kombinálni kell.

2022. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Én utáltam az összes nyelvet és humán tárgyat, de speciel a történelmet nagyon szerettem. Nagyon jó tanárom volt, érdekesen adta elő az anyagot és rámutatott az összefüggésekre. Simán lehet, hogy ez a helyzet. Az érettségi miatt pedig ne aggódj, inkább kezd el időben nézegetni a töri atlaszt, abból 4-est simán össze lehet hozni.
2022. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Mindig is utáltam a törit, kettes háramas voltam belőle. Érettségiznem szerencsére nem kellett, mert külföldön voltam gimis. Az egyetemen mégis évfolyam első voltam általában, természettudományi szakon (magyar egyetemen). Biztos, hogy az érettségim is nyögvenyelősen kettes lett volna kb.
2022. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. A legtöbb egyetemi szakhoz töri még nyomokban sem kell. Az érettségire készülj fel felkészítő tanfolyammal, amúgy meg felejtheted. Ne menj bölcsészkarra, ennyi.
2022. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Törimaratont nézem tegnap óta, segít azért, remélem elegendő lesz.
2022. ápr. 22. 22:59
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Lényeg hogy vergődj át a töri érettségin, utána elfelejtheted örökre az egész törit, sehova se kell és semmit se számít hogy milyen voltál belőle.
2022. ápr. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!