Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem megy a történelem, ne...

Ha nem megy a történelem, ne is menjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Sokkal inkább megy egy földrajz, vagy biológia, előbbiből emelt érettségim is van, jeles eredménnyel, de a történelem az maga a halál. Örülni fogok érettségin egy 50%-nak. De sokan mondják, aki közép törin nem képes összehozni 80%-ot, az ne menjen egyetemre, akkor se, ha köze nem lesz a szaknak a törihez. Én felvállalom, törihez hót hülye vagyok.
2022. ápr. 22. 20:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
5. A források elemzése az nagyjából megy, meg nyilván az atlaszból is sok minden kiírható, de egy témáról nagyjából 10, max 15 mondatot tudok írni, aztán annyi. Azért, ha egy 15 pontot össze tudnék hozni a hosszú esszében, már elégedett lennék, plusz a tesztes résznél 30-at, a rövid esszénél egy 10-et.
2022. ápr. 23. 04:31
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

Én azért a töri védelmére kelnék. Csupán azért mondják ezt mert az alap töri tudás hozzátartozik az általános műveltséghez. Gyakorlatban pl. ideológiák szeretnek történelmi múltra építkezni. De tényleg ugyanúgy hozzátartozik a történelem a magyarsághoz, mint egy embernek a gyerekkora. Ugyanúgy hatással van a jelenre, visszaemlékezünk rá, tanulunk belőle stb. Biztos hallottad a mondást, hogy akik nem ismerik a történelmet, a megismétlésére vannak ítélve. Ez lenne a lényege valójában. Folyamat szinten kellene tanítani, meg megérteni az egészet, hogy miből mi következik, meg miért. Az hogy most nem tudod a pontos évszámát ennek meg annak meg, hogy hogy írták le a nevét igazából nem lényeg.


Az az egyik probléma, hogy nem így tanítják, a tanterv meg sem engedni, a könyvek egyre idiótábbak, nem is csoda sokan utálják az egészet..


Visszatérve, igazából az egyetem tekintetében 0 töri tudással is el tudsz lenni simán, ez teljesen a szaktól függ. Csak ne menj humán szakra.

Valószínűleg reál beállítottságú lehetsz, nincs ezzel semmi baj. Valaki ugyanígy van a fizikával vagy biosszal, mint te a törivel.

Csak legyél túl rajta valahogy.

2022. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Ki mondta neked ezt a hülyeséget kérdező? Pont az a problémája az oktatási rendszernek hogy minden hülyeséget kell tanulni még 19 évesen is amivel sosem fogsz foglalkozni mert más irányba mész. Ami érdekel és beleszámít a továbbtanulásba azt tanuld, a többire 2-es is bőven jó.
2022. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
12. Nem mondom, a magyar részével semmi bajom, sőt kifejezetten érdekes. Meg ami külön jó, a közép-újkori magyar korszakról szinte minden kiolvasható az atlaszból, tényleg összelegózható valahogy. Meg ahogy nézem, annyira mélyen középszinten nem kérdeznek bele, általában 1. István, tatárjárás, Károly Róbert (Visegrádi találka 1335), Mátyás (regálék) , 3 részre szakadás, Mária T., II. József, reformkor, 1848/49 (reform ogy. 32-36) szokott lenni a téma esszénél, a másiknál meg az ipari forradalom, ENSZ, SZU., náci ideológia, stb. Pár mondatot mindről tudok mondani. Lehet, hogy tényleg felesleges ennyit idegeskedni ezen.
2022. ápr. 23. 19:52
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki mondta neked ezt a hülyeséget törivel.Én annó magyarból,angolból és történelemből kegyelem 2-essel mentem át érettségin.A tanár meg is jegyezte,hogy én vagyok az egyik legrosszabb és hogy így mi akarok lenni...Azóta már lassan végzek villamosmérnöki szakon.Szval aki ilyet mond,hogy nem vagy jó néhány tárgyból,akkor nem viszed semmire az szimplán hülye
2022. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Besz.rok. 75 pontos lett az írásbeli. Wtf? :D
2022. máj. 30. 10:47
 17/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Az jó vagy rossz?
2022. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hát persze hogy jó. Mondjuk nem viszem tovább, de akkor is. Ha nekem ment, másnak is fog. :D
2022. máj. 30. 11:45
 19/20 A kérdező kommentje:
S köszi :)
2022. máj. 30. 11:46
 20/20 anonim ***** válasza:
Szívből gratulálok! Sok sikert a szóbelikre és a felvételedhez!
2022. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!