Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az esély hogy fellebbez...

Mennyi az esély hogy fellebbezés útján vesznek fel középiskolába?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel abba a gimnáziumba, amit elsőnek írtam. A másodiknak írt osztályba felvettek, viszont ott szakácsnak tanulnék, és az igazat megvallva nem nagyon szeretnék odajárni, szóval ha fellebezek az első helyre beírt iskolánál, akkor mennyi az esély hogy felvesznek?

2022. ápr. 25. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon minimális.

Meg lehet próbálni, de ne várd, hogy felvesznek. Még ha esetleg az lenne, hogy 30 embert vettek fel és te pont lecsúsztál a 31. helyeddel, akkor lehetne bizakodni, de még akkor sem lenne sok esély.

Sajnos az iskoláknak meg kell húzniuk valahol a határt, mert mindenkit nem vehetnek fel, mivel fizikai képtelenség. Annyit lehet tenni, hogy lehúzol egy évet a most bejutott iskoládban, és kérvényezed, hogy vegyenek át. Esetleg ha szerencséd van, félévkor is át tudsz kerülni, ehhez az kell, hogy valaki abból az osztályból menet közben kilépjen.

2022. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Akkor van csak esélyed, ha az elsőnek írt osztályba felvettek közül lesznek, akik végül oda nem iratkoznak be. Remélem, nem bántalak meg, de szerintem elszúrtad, mert második helyre nem lett volna szabad olyat beírnod, ahova egyáltalán nem akarsz menni. Ha csak a szakács osztályba vesznek fel, és annyira utálod, annyit még megtehetsz, hogy egy évnyi odajárás után átjelentkezel máshova, akár évveszteség árán is.
2022. ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem, ha elkezdodik szeptemberben a suli, akkor probalj meg atiratkozni, akkor konnyebben at lehet menni, legalabbis nekem így sikerült.
2022. ápr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát egy szakközépiskolaba vették fel, nem gimnáziumba. Nem, onnan nem fogsz tudni atiratkozni, mert más a tanmenetuk, a tananyaguk. Fellebbezhetsz, de kb esélytelen
2022. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Milyen jogsértés ért, hogy fellebbezel? Valószínűleg méltányossági kérelemre gondolsz.

Ha az első iskolában van szabad hely akkor van esélyed. Persze elképzelhető, hogy a tőled jobbak méltányossági kérelmét fogadják el és elutasítanak téged. Ekkor marad a technikumon.

2022. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!