Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ellehet végezni egy egyetemet...

Ellehet végezni egy egyetemet "gyorsítottan"?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy hogyan működik az egyetemi rendszer, de azt tudom hogy vannak kreditek, amiket teljesíteni kell.

Ha én ezeket a krediteket hamarabb elvégzem, akkor pl egy 3éves képzést 2év alatt is le lehet rakni?


Előre is köszönöm a válaszokat



2022. ápr. 27. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Még ha lehet is, egy félévben annyi tárgyad lenne, plusz ha van nálatok kötelező tesi, akkor az is, hogy belebolondulnál. Nem csak a kötelező tárgyakat kell elvégezni, vannak kötelezően választható tárgyak is.
2022. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

"Ellehet végezni "


Ilyen lenne, mint a helyesírásod. Gyorsítva tele lenne hibákkal.

El lehet végezni.

2022. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha a tanterv úgy van összeállítva, akkor lehetséges. De ahhoz tényleg rengeteg tárgyat kellene felvened, és nem biztos, hogy lenne időd felkészülni rájuk.

A legtöbb helyen egymásra épülések vannak (tehát amíg az egyik tárgy nincs meg, addig nem veheted fel a másikat, párhuzamosan sem), emiatt lesz lehetetlen vállalkozás előbb elvégezni a szakot.

2022. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Tényleg röhej, hogy egyetemre akarsz menni, miközben még az általános iskola 3. osztályos nyelvtanórák anyaga sem megy.

Mi olyan rettentő bonyolult az igekötős igék használatán?

2022. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egymásra épülő tárgyak miatt nem lehet gyorsítani, szerintem max 1 félévet esetleg. Vizsgaidőszakban lehet levizsgázni a tárgyakból, a kedvedért nem fognak külön vizsgákat szervezni. Egyébként meg töltsd le a mintatantervet az egyetemi szak honlapjáról, általában publikálják.
2022. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen kivitelezhető gyorsabban elvégezni. Amikor több kurzust vettem fel a saját halálomat kívántam inkább, mazoizmus.

Mivel épülnek egymásra a kurzusok és vannak tavaszi és ősziek, ezért nem is nagyon lehet előbb felvenni őket. Ráadásul nálunk van max felvehető kreditszám.

Ha félévet le is faragsz akkor meg a mesterképzést keresztfélévben kellene elkezdeni.

2022. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Én is max 1 félévet tudnék elképzelni, esetleg ha rengeteg tárgyat be tudsz számíttatni, de semmi nélkül nem.


Esetleg még későbbiekben könnyíteni tudnál magadon pl 1-2-3 félévben felveszel olyan tárgyakat amiket 4-5-6 félévben vennél fel - és nem ráépülős tárgy - akkor kevesebb tárgyad lesz mire elérsz a végére.

2022. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól függ. Nálunk pl. annyi az egymásra épülés (tehát egyiket csak akkor veheted el, ha a másikat már teljesítetted) + nincsenek keresztfélévben meghirdetett tárgyak (azaz adott kurzus vagy csak ősszel vagy csak tavasszal van), hogy nem lehetne.
2022. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra szeretnél menni?

Szerintem nem lehet, mert így csinálták meg a bolognai rendszert, hogy 3+2 éves legyen. Vannak egymásra épülő tárgyak, amit csak akkor tudsz felvenni, ha megcsináltad az előzőt és minden tárgy csak páros vagy páratlan félévben indul. Szóval szerintem kicsi esély van rá.


Ha ennyire nem akarsz időt szánni rá, miért nem mész inkább szakképzésbe?

2022. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Programtervező/mérnökinformatikára fogok menni, attól függ, hogy melyikre vesznek fel.


Már van 2db szakképesítésem, emiatt picit le vagyok maradva a kortársaimhoz képest, amit ezzel szerettem volna kompenzálni.


De így picit röhejes, hogy kb 30éves koromra végeznék az alap + mesterszakkal, ha nem hagynék ki 1 évet sem.. picit későinek érzem

2022. ápr. 27. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!