Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki a képalkotó diagnosztik...

Valaki a képalkotó diagnosztika szakról tud véleményt mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A SOTE képalkotó diagnosztika szakát nézegettem(tudom, nem teljesen ez a neve), és bármilyen véleményre kíváncsi vagyok akár a szakról, akár az egyetemről, azoktól is akik oda járnak/jártak, vagy csak úgy unblock, aki tud valamit róla.

Miket kell tanulni, mennyit?

Milyen húzós a tanulás?

Hogyan néz ki, ha egy szak levelezős?

Utána milyen jók az elhelyezkedési lehetőségek?


Külföldre ki lehetne jutni vele?

Jól lehet keresni?



Kitűnő tanuló vagyok évek óta, beszélek felsőfokon angolul, olaszul és középszinten németül, szorgalmas, kitartó vagyok.


Félek, hogy ha az orvosira mennék, a 20as éveim csak úgy elszállnának....


Érdekel a turisztika is, tudom 2 külön ág, de ott csak több időm lenne "élni".


Mik az előnyei annak, ha valaki orvos?

380 pont nem kevés egy orvosi szakra? Kicsit kételkedek, mennyire érné meg...



És én nagyon külföldön szeretnék élni.



2022. ápr. 30. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Szia!


Ha orvosira szeretnél jönni, akkor semmi máson ne gondolkodj.

Azzal külföldön simán el tudsz helyezkedni, de itthon is jó a fizetés, munkád meg mindig lesz.


425 ponttól indul szóbelivel az orvosi szak itthon, 380 ponttal még fizetős kar sincsen sehol 🤣


Nem szállnak el a fiatal éveid! Vidéki egyetemet ajánlok, ott a tanulás mellett a bulira és minden más jó programra lesz időd.


Itt nincs levelezős szak, sem keresztféléves.


Akkor gyere orvosira, ha tényleg ezt szeretnéd csinálni. Ha érdekel a kémia és a biológia. Főképp az emberi szervezet működése. A gyógyszerek, a szaknyelv. Ez egy nagyon zárt "világ", ha egyszer ebbe az irányba indulsz meg, már nem éri meg visszafordulni a sok befektetett munka miatt.



Egy medikus

2022. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, hogy az első válaszoló miből gondolja, hogy a 'vidéki' (Debrecen, Szeged a vidék?) orvosi karokon kevesebbet kell tanulni, hogy több ideje lesz az embernek?
2022. ápr. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem erre gondoltam, gratulálok! 🤣


Egyébként, miért van az, hogy ezen az oldalon mindenki bántja a másikat? Leírtam az én saját véleményem, és erre azonnal bántani kell engem. Nevetséges.


Kedves kérdező!

Vidéki egyetemeken (Pécs, Debrecen, Szeged) sokkal jobban tud kiépülni a közösség. Ezt is tapasztalatból mondom, többen jöttek át hozzánk az évek alatt, mind ezt mondták.

Nagyon sokan kell tanulni orvosin, de belejössz és mindig vannak jó közösségépítő programok, megtalálod a helyed🥰 Illetve be fogod tudni osztani az időd úgy, hogy mindenre maradjon idő. Pár kaotikus hetet leszámítva 😝

2022. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Udv! Van lehetoseged osszekapcsolni a ket emlitett iranyt. Menj orvosira, tanulj rengeteget, s utana jelentkezel hajoorvosnak. Hosszu ideig nem biztos, hogy tudod majd csinalni, de par evig igen. Jo fizetes, latod a vilagot. Agymutetet nem fogsz vegezni, de lesz jol felszerelt rendelod, laborod, elkulonito, kis korterem stb. Ja es sztar leszel a hajon. Foleg idosebb utasok panaszait kell kezelned! Na mit szolsz az otlethez?
2022. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!