Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme egyetemre menni...

Van értelme egyetemre menni 27 évesen?

Figyelt kérdés
Szóval egy kicsit elrontottam az életem, középsuliban nem vettem komolyan a tanulást, szereztem egy CNC programozó okj-t, de később rá kellett jönnöm, hogy ezt utálom és talán valami többre is képes vagyok. Elkezdtem nyelvet tanulni és azóta szereztem egy angol C1, német B2 és japán N1 nyelvvizsgát nagyjából négy év alatt, ennek köszönhetően pedig egy könnyű irodai melót, amit tudok otthonról is csinálni. Viszont valahogy még mindig nem érzem úgy, hogy ez lenne a lehetőségeim csúcsa, ezért szeretnék egyetemre menni, vsak őszintén nem tudom, hogyan. Illetve mit lenne érdemes tanulni. Abszolút semmit nem tudok erről. Illetve nem túl késő-e már egyébként is? Fogalmam sincs hogyan kellene egyáltalán jelentkeznem, vagy mik a követelmények. Valószínűleg újra kellene érettségiznem. Esetleg meg tudnám próbálni külföldön? Nem túl konkrét a kérdés, de szükségem lenne néhány tanácsra úgy általában.

2022. máj. 4. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Mindig van értelme tanulni, függetlenül attól ki mit mond.

Viszont egyetemet nem fogsz úgy végezni, mint egy OKJ-t, ha nem érdekel és nem tanulsz hamar kiesel, tehát vigyázz, hogy olyan szakmát válassz, ami érdekel is.


Előtte azért nézz utána, hogy milyen elhelyezkedési lehetőségeid vannak pl.: bocsánat előre is, egy bölcsészetet otthon is megtanulhatsz, a papírral kb. ugyan ott vagy, mint nélküle, de egy műszaki/programozás oldalra mindig szükség van. Programozást OKJ-n is tanulhatsz egyébként és el tudod dönteni, hogy kell-e az egyetem.

2022. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi a végéről lemaradt: nekem volt 50éves iskola társam, szóval a tanulás nem korhatáros, akkor menj, ha késznek érzed magad rá.
2022. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, főleg az a problémám, hogy eldöntsem, mit is kellene tanulnom. Az érdeklődési köröm sajnos nem túl hasznos. Jelenleg IT-ben dolgozom és tanultam is némi programozást autodidakta mód, abból közel sem vagyok zseni de elboldogulok vele, viszont nem tudom, hogy nem utálnám-e meg hamar. De ha belegondolok, hogy talán szeretnék külföldön dolgozni idővel, valószínűleg az lenne a leglogikusabb.
2022. máj. 4. 19:13
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Mivel tudsz nemetul, nezd meg a hageni tavegyetem kepzeseit ! Ezt tudnad munka mellett is vegezni es kiprobalhatsz, bekekostolhatsz tobb szakba, hogy rajojj melyik tetszik a legjobban. [link]
2022. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A mondás tartja. Jó pap holtig tanul. Sose késő tanulni.
2022. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre menned nem késő.


A mit tanulj már nehéz kérdés: [link] itt van egy jó kis szakkereső, szűrésnek állítsd be a levelező munkarendet (gondolom munka miatt nappali kilőve, még ha otthonról is dolgozol) képzéstípusnak vagy az alapképzést válaszd ami 3 éves vagy osztatlant ami 5 éves. (foszkot kerüld, az csak időhúzás)


[link] itt a 2021 évi felvételi pontszámok.


Egyetemre jelentkezéshez 1 darab emelt érettségi szükséges. Nézz ki egy szakot és nézd meg a követelményeket (azaz, hogy melyik érettségit fogadják el) ha pl elfogadják az angol emeltet akkor neked akinek c1 vizsgája van könnyű dolgod van.

Ha az alap érettségid sem lett jó (vagy a 2021 évi ponthatárt nem érnéd el, hiába lenne pl 90% emelt angolod) akkor célszerű másból is újra írni az érettségit.


Jelentkezés menete:

1. Érettségizni jelentkezhetsz egy kormányhivatalban, vagy online (ügyfélkapuval) vagy felkereshetsz egy gimit és kérd meg, hogy segítsenek.

2. Felvin jelentkezel (3 hely jelölés ingyen van) egyetemre

2022. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Szóval a felsőfokú nyelvvizsgát azt tudom használni emelt szintű érettségiként?
2022. máj. 5. 10:41
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval a felsőfokú nyelvvizsgát azt tudom használni emelt szintű érettségiként?"

Nem, úgy értettem, hogy könnyen leteszed az emelt angol érettségit, hiszen az emelt b2 szint körül van, nekem meg c1-es a tudásod.

2022. máj. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ah, értem, szóval mindenképp le kell tennem egy emelt angolt. Az valóban nem tűnik vészesnek, köszönöm!
2022. máj. 5. 12:26
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Konkrétan mit dolgozol IT-ben?

Mi a pozíció?

Mi a munkafolyamat?

2022. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!