Szakma vagy diploma?

Figyelt kérdés
Érettségi után melyiket választanátok/választottátok és miért? Az is érdekelne hogy van e olyan aki esetleg megbánta valamelyiket és miért?

2022. máj. 6. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Én elsősorban azt választom, ami érdekel, idén megyek egyetemre azért, hogy elérhessem az álmomat, hogy vegyész lehessek :)
2022. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mentem egyetemre, mert ott tudok egyetemi matekot tanulni. Ez pedig nekem elengedhetetlen a létezéshez.


További okok az egyetem mellett:

- hatalmas buli (mármint összességében az élmény)

- kollégium, függetlenedés

- szakmai kapcsolatépítés

- rengeteg lehetőség (nyelvtanulás, sport, ösztöndíjak, erasmus, tudás, diákigazolvány, koli, programok, mentor, szakmai gyakorlat stb.)


Mellesleg érdekel amit ott tanítanak, pontosan azt tanítják, ami érdekel (nincs felesleges tárgy, bár nem mindegyik jó).


Fel sem merült a szakma, mint opció.


Nem bántam meg. Boldog vagyok, rengeteg barátom lett, itt találtam meg a párom, lett egy jó munkám, az egyetemet is szeretem. Kb mindennel elégedett vagyok.

2022. máj. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Mindig is egyetem volt tervben, a szüleim is diplomásak és a bátyám is egyetemista. Egy pillanatig sem fordult meg a fejemben, hogy ne menjek én is. Alig ismerek olyat aki szakmát tanult. A szüleim baráti köre és azoknak a gyerekei is mind egyetemisták voltak/lesznek.

Na meg egy vékony lány aki leginkább a 0 fizikai munkát és kevés ember kontaktust visel el, olyan szakma nem is tudom létezik-e.

2022. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemet végeztem, egyáltalán nem bántam meg.

Igaz, elég határozott elképzeléseim voltak, hogy mit szeretnék csinálni meg milyen területen tervezek elhelyezkedni, nem csak azért mentem, hogy legyen diplomám, meg addig sem kell dolgozni.

Egyáltalán nem bántam meg, a végzettségemhez teljesen passzoló munkakörben dolgozom, ami a régi terveimnek is nagyrészt megfelel ráadásul.

Mellette jelenleg végzek egy szakmát is, nem tervezek abban elhelyezkedni, a meglévő munkámban jelent előnyt meg plusz előrelépési lehetőséget.

2022. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Mérnökkent mondom, hogy egy jó szakma mar egyáltalán nem hátrányos egy átlagos egyetemi végzetseggel. Ha az ember meg nem feltétlenül alkalmazotti létben gondolkozik akkor szakmával joval egyszerűbb vállalkozni.
2022. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a kulcsszó a *jó* szakma, és a kellő kitartás annak a mgas szintű megtanulásához és/vagy a kapcsolatépítéshez :)

Az simán felér a felsőfokú oktatásban szerezhető végzettségek elég jelentős hányadával.

Emellett egy nem éppen keresett vagy anyagilag kevésbé megbecsült szakma, vagy egyszerűen olyan, amivel nem igazán lehet egyéni válalkozóként tevékenykedni, mert nagyon nagy befektetést igényelne, szerintem öngól, ha van más opciója is az embernek.

2022. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!