Megéri ma egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Én tavaly érettségiztem, és elvégeztem egy okj képzést, viszont úgy érzem többre vagyok hivatott. Van olyan szak, amit kinéztem magamnak, és örülnék, ha felvennének, de nagyon félek, hogy csak vesztegetném az időt. 20 éves leszek, már van egy szakmám, de elmenni egy 3 éves képzésre egy olyan döntés amit félek meghozni. Egyetem mellett pedig szeretnék dolgozni a szakmámban, de nem tudom, ezt hogy fogom összehozni. Nem tudom, milyen szakra érdemes menni egyetemen, aminek később haszna is lesz. Nagyon sokan mondják, hogy túl sok úgymond büfé szak van, és nem tudom, hogy ezeknek van értelmük, vagy tényleg felesleges ilyenre jelentkezni.

2021. jún. 18. 10:59
A kérdező szavazást indított:
megéri
nem éri meg
felesleges
40 szavazat
1 2
 1/20 anonim válasza:
12%
Felesleges
2021. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Attól függ, hogy mi a szakmád és milyen szakokkal szemezel az egyetemen. Az IT szakok pl. kenterbe verik a legtöbb szakmát, de a szabad bölcsészetet minden szakma lekörözi.
2021. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Én is azt mondom, hogy nagyon függ attól, mit szeretnél tanulni az egyetemen...
2021. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen érdemes. Persze, vannak kevésbé piacképes szakok, de azt gondolom nem csak anyagi szempontból lehet megközelíteni a kérdést.

Annyi, hogy ha mindenképpen a szakmádban szeretnél dolgozni az egyetem mellett, akkor lehet érdemesebb levelező képzésekben gondolkozni.

2021. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy szakterületet tényleg mondhattál volna. :D

Ha a megérést anyagi szempontból kérdezed, akkor attól függ, hogy milyen szakról beszélünk, illetve, hogy hol akarod végezni.

Ha simná a tudás miatt mennél, akkor meg mindenképp megéri, max nem tudod egyből hasznosítani a tudásod egyetem után.

2021. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Nekem megéri, de sokan vannak, akiknek nem érné meg.

Nekem megéri mert:

1. Nagyon szeretem ezt tanulni, szívom magamba ezt a tudást, szívesen tanulom.

2. Megismerhetek rengeteg hasonló érdeklődési körű embert. Rengeteg barátot szereztem, pedig csak szeptembertől novemberig volt félig "egyetemi életben" részem. Barátokat és szakmai kapcsolatokat is könnyű egyetemen szerezni

3. Piacképes diplomám lesz, ráadásul még szívesen is csinálom majd. Nagy valószínűséggel kötetlen munkaidő vár rám (szakmai gyakorlat alapján következtetek erre)

4. Az összes tárgy értékes számokra, már most látom, hogy minek mi az értelme számomra, nincs "felesleges" tárgyam.


De ismerek olyat, aki utálja minden tárgyát, neki szerintem nem éri meg.

2021. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem azért elvégezni egy büfészakot, hogy legyen diplomád felesleges.


De ha ehhez a szakmához ilyen végzettség kell, akkor 3 év egyáltalán nem sok! Sokan 4-5-6 éves képzésekre járnak, 3 év ajándék. Ha kell menj el, ha nem kell, csak azért, hogy legyen ne menj.


Egyébként simán ott lehet hagyni a képzést, max vissza kell fizetni azt a félévet, de ha csak nem orvosiban gondolkozol, az nem egy eget verő összeg.

2021. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ milyen szakra megy az ember. Vannak nagyon jó szakmák amik tényleg elég jól fizetnek. Pl.: építészmernök, villamosmérnök, agrárkutató stb. IT-s nak már annyira nem éri meg elmenni mert telitett a piac. Nagyon sok informatikus van és nem biztos, hogy a végtelenségig kell az ember. Viszont az a helyzet, hogy a kétkezi szakmákban sokkal több a pénz mint a legtöbb egyetemi szakon. Pl.: burkoló, festő, ács, bádogos. Annyira nagy hiány van a szakemberekből, hogy szinte még a kóklerek is több százezret elkérnek egy fürdőszobáért úgy, hogy a meló kb 1 hét. Ezek alapján kell döntenie mindenkinek.
2021. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

#8

Sok hülyeséget leírtál.


1. Építészmérnöknek nem éri meg menni. Nagyon túltelített a szakma, emiatt alig fizetnek nekik. Az alig azt jelenti, hogy az SSC-knél jobban fizetnek.


2. Az IT továbbra is a legbiztosabb választás. Egyre több IT szakemberre van szükség, ráadásul az IT épp most szivárgott be több más területre is, így a multidiszciplináris szakemberekre is hatalmas szükség lett hirtelen. Álláshelyek arányában biztosan kisebb most az IT-sokból a hiány, mint mondjuk 10 éve, de számokban nagyobb.


A szakemberes dologban viszont teljesen igazad van.

2021. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
Kövezzetek meg, de szerintem csak az orvosi- és a jogi egyetemnek van úgy igazából értelme. Arra érdemes menni, a többi nem sokban befolyásolja az egyén életét, ettől függetlenül az emberiségnek hasznos lehet.
2021. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!