Egyszerre két egyetemet elvégezni?

Figyelt kérdés

Járok most egy nagyon laza/ gyenge szakra és azon gondolkodtam, hogy elkezdenék mellette egy másik szakot/egyetemet is. Attól félek, hogy az viszont már túl sok volna és bele törne a bicskám.

Ha pénz/ Neptun ügyileg meg tudnám oldani, akkor vágjak bele? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2022. máj. 9. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nappali/levelező?

Milyen szakok ezek?

2022. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben max. abban gondolkoznék, hogy az egyiket levelezőn végzem. Így is necces lehet, de mindenképpen egyszerűbb lenne összeegyeztetni (órák, vizsgák, maga a tanulás, a beadandók stb.) a kettőt mint két nappali szakot. Valamint megkeresnék valakit (mondjuk szakos facebook csoportokban vagy esetleg nyílt napon), aki konkrétan azt a képzést végzi / végezte el azon az egyetemen olyan munkarendben, amit te kinéztél magadnak és megkérném számoljon be a tapasztalatairól, illetve te is kérdezz rá mindenre ami csak eszedbe jut. Szerintem az pl. fontos lenne, hogy láss egy aktuális tantervet és tudd mennyi és milyen órád van félévben (és mondjuk mik a kredit értékek, hogyan oszlik el az elmélet - gyakorlat, vannak-e ráépülések), láss egy órarendet és tudd nagyjából milyen az órák eloszlása (miből van több időpont, miből van egy, esetleg tömbösített, mit mikorra szoktak meghirdetni), láss tárgytematikákat (mik a követelmények, be kell-e járni, mennyit lehet hiányozni, mennyi készülést igényel pl. csak egy vizsga van a félév végén vagy minden órára beadandókat kell írni), tudd milyen az oktatók hozzáállása (mennyire rugalmasak, megértőek, könnyen el lehet őket érni, könnyű velük kommunikálni, egyenrangú partnerként kezelnek stb. vagy sem). Ezek alapján már el lehet indulni, talán jobban fel tudod mérni mennyi kapacitásod lenne rá a jelenlegi szakod mellett. Elméletben megoldható, gyakorlatban ugye picit bonyolultabb. Illetve én azt mondom, hogy nem kell nagyon rágörcsölni és mondjuk én lehet belekalkulálnám azt is, hogy esetleg passzív félévre megyek ha úgy alakul és jobbnak látom, hogy egyszerre csak egy dologra koncentráljak. Szerintem, ha szeretnéd akkor lehet neki adni egy esélyt :)
2022. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Ez abszoolút szakfüggő. Mit tanulsz most, és mit szeretnél elkezdeni?
2022. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!