Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BIOMÉRNÖKÖK! Mindent meséljete...

BIOMÉRNÖKÖK! Mindent meséljetek kérlek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok, most tervezek egyetemre menni. Orvosi volt a fő célom, de tudtam mindigis hogy nem fog menni. Nem is ment, ma megírtam a kémát kb 20 pontom lesz.


Arra kérnélek, hogy mesélj nekem arról hogy telt el az utóbbi pár éved tanuláskor biomérnökin, hol helyezkedtél el, szerinted a jövőben milyen stabilak a kilátásaid ezzel az egyetemi végzettséggel?


Emellett én szeretnék doktori címet is szerezni, viszont nem tudom hogyan működik. Hogy tudnék Dr. lenni biomérnöki diplomával, az a célom egyébként hogy 5 évet legyek és elvégezzem az msc-t is!


Ha már elhelyezkedtél a diplomával, mit dolgozol? Ha szívesen mesélsz róla, érdekelne hogy milyen jól keresel vele?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#biomérnök #msc képzés biomérnök
2022. máj. 10. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem biomérnök vagyok, de PhD hallgató, így a kérdés egyik felére tudok válaszolni.


Ha doktori címet szeretnél, és nem olyan szakra jársz (orvos, állatorvos, gyógyszerész, jogász), ahol ezt a diplomával együtt adják, akkor doktori (PhD) képzésben tudod megszerezni. Ez 8 félév*, kapsz ösztöndíjat (jelenleg az első két évben 140 ezer, második két évben 180, ami ugyan nem valami sok, de éppen meg lehet belőle lenni), és továbbra is jár neked minden kedvezmény és lehetőség, ami a Bsc és MSc hallgatóknak (lehetsz kolis, van diákigazolványod).


A PhD képzés a kutatásról szól elsősorban, de néhány tárgyat is fel kell venni az első két év során (legalábbis nálunk). Általában oktatni is kell (pl gyakorlatokat, szemináriumokat tartani Bsc és Msc hallgatóknak), bár hogy mennyit meg mit az az adott intézettől függ, ahol vagy. Ha van elég eredményed és publikáltál cikkeket szakmai folyóiratokban, akkor megírod a disszertációdat, megvéded, és ha sikerül a védés, megkapod a PhD fokozatot (bekerülhet a személyidbe a Dr előtag és végezhetsz olyan munkát, aminél elvárják a PhD fokozatot, ez általában egyetemi kutatói és tanári állásokat jelent).

2022. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
*Ez a 8 félév a rendes államilag támogatott 12 féléven felül jár, akkor is lehetsz államilag támogatott, nappali tagozatos PhD hallgató, ha a BSc/MSc 12 féléves támogatási keretét kimerítetted. (Első voltam)
2022. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!