Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A biomérnök az miket csinál,...

A biomérnök az miket csinál, mit dolgozik?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, de az sem biztos, hogy a környezetvédelem a fő céljuk minden tevékenységüknél. Valaki leírná érthetően, mit is csinálnak?

Komolyan érdekel, ne "offoljatok" kérlek! Köszi


2017. okt. 20. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Én olyan biomérnököt ismerek, aki vegyi anyagok gyártásán dolgozik. A dolog lényege hogy vesznek egy baktériumfajt, és néhány gén kiütésével úgy módosítják, hogy a baktérium hatékonyan állítsa elő a kívánt vegyületet. Utána különböző féle cukorokkal, zsírokkal meg tudom is én mivel etetik a baktériumot, amiből az végül legyártja az anyagot.
2017. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A biomérnök, azaz emelt szintű biotechnológus, lefordítva minőségellenőr MINDEN területen: gyógyszeripar, mezőgazdaság, élelmiszeripar, környezetvédelem, vízgazdálkodás, finomkémiai ipar...


A Pannon Egyetemen Veszprémben végeztem kutató vegyészként annak idején. Érdemes érdeklődnöd a képzésükről, kiváló egyetem brilliáns tanárokkal, kérdésedre a link, remélem tudtam segíteni:


[link]

2017. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! :)
2017. okt. 24. 17:36
 4/4 anonim válasza:

Én most tanulok biomérnök szakon, a véleményemet az üzemlátogatásokra és a nyári szakmai gyakorlatra tudom alapozni.


Sajnos nem egy keresett szakról van szó Magyarországon, így az itthoni iparban nem feltétlenül "szakmai" állásokat töltenek be a végzett biomérnök hallgatók.


Sok biomérnököt láttam dolgozni pl. analitikus pozícióban mikrobiológia laboratóriumban, molekuláris biológia laborban, az egyik helyen biomérnök volt a laborvezető. Voltak akik a termelési osztályon dolgoztak műszakvezetőként. Ezenkívül irodai munkatársal is találkoztam pl. minőségellenőrzési osztályon. Néhány ambíciózusabb biomérnök kutatólaboratóriumban is el tud helyezkedni.


Ahogy az első válaszoló írta, a biomérnök profilja az lenne, hogy anyagokat (pl. gyógyszerhatóanyagokat) állít elő különböző mikroorganizmusok anyagcseréjét kihasználva. Szóval biotechnológiai-, fermentációs iparban dolgozik. Ilyen jellegű cég sajnos kevés van Magyarországon, de azért akad néhány.

2017. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!