Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha semmire se...

Mit tegyek, ha semmire se vagyok jó, ha nem tudok beilleszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés

Jók az irodalmi képességeim, de annyira nem, hogy könyvet írjak és annyira nem is érdekel, hogy ezzel tanuljak tovább. Jó a zenei érzékem és zeneszerőnek akarok továbbtanulni, de abból nem igazán lehet megélni. Nem bírom a fizikai munkát és a tipikus művészi értelemben szorongok és nehezen kezelem az embereket. Fejlett a felfogóképességem 17 évesen már megértettem Jung-ot és Schopenhauert, Nietzsche-t és Yalom-ot. Szívesen elmennék pszichológusnak, de nem lettek annyira jók a jegyeim, hogy felvegyenek és kissé szétszórt is vagyok, nemhiszem, hogy annyira össze tudnám magam szedni, hogy annyit tanuljak. A venséglátós munkák konkrétan tönkretesznek, a fizkumom borzalmas, nem vagyok kövér, inkább vézna és több éven keresztül keményen edzettem is, de nagyon komoly emésztési gondjaim lettek, ami miatt nem működnek annyira olajozottan az ízületeim. Most 19 vagyok és rájöttem, hogy képtelen vagyok beilleszkedni a társadalomba. Lehetek egy random mosogatófiú, aki szép lassan elbutul a 12 órás műszakokban,mert senkinek nincs arra szüksége, amiben én jó vagyok és ha mégis, akkor abból pedig nem lehet megélni(a zeneszerzésből). Mindenki mondja, és bíztat, hogy húú hát én egy okos, tehetséges fiú vagyok, mégis úgy látom, hogy semmire sem vagyok jó.

És igen, tudom, hogy el kéne mennem pszichológushoz, de sajnos semmi időm, sem energiám nincs a vendéglátás mellett. Irodai munkát pedig nem tudok vállalni, mert bizonyos egészségügyi okok miatt nem tudok sokáig egy helyben ülni...

(nemrég 19lettem és épp halasztok egy évet fősuli előtt)



2022. máj. 10. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Ez esetben maradjon minden így, nyilván.
2022. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keres vagy csinál sikerélményt magyarnak a gap year erre is jó.


Nem csak pszichológus van humánszakkokból, hanem logopédus is, hamar ilyen fejlett a nyelvi készségeit vannak. Sokat fogsz utazni a városban 45 perces órakat adva. Pláne magánórákat adva. Csak egy példa mi lehet még.


Keres fel egyetemi tanárokat több szakról, akik sokat utaznak. Ők látják át a legjobban a felsőoktatás és a jelentkezőket.

2022. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Magyarnak magadnak
2022. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!