Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki antiszoc, gyakran miért a...

Aki antiszoc, gyakran miért a világra haragszik azért hogy ő nem tud beilleszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés

Nem mindig igaz de már többször tapasztaltam hogy aki antiszociális, a társadalmat hibáztatja azért mert ő nem bír beilleszkedni. Pedig szerintem ma mindenki aki akarja megtalálja a maga társaságát ahol jól érzi magát.

Ugyanígy van egy ismerősöm aki szegény, rokkantnyugdíjas és kevés pénzből él, de nála is a "mert a gonosz gazdagok" gondolkodásmód dominál.


De miért van ez?



2021. okt. 20. 09:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, de a rokkantnyugdíj tényleg dühítően kevés, az az ismerősöd jogosan mérges szerintem.
2021. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy mondtad, ez nem minden esetben igaz. Van olyan antiszoc személy aki belátja hogy ő nem bír beilleszkedni és kész. Viszont aki a társadalomra haragszik emiatt, annak nincs önértékelése, és jellemzően m

hibát másra hárítana. De ez nem csak az antiszociálisok között van hanem minden területen.

Az ismerősöd pedig szerintem részben jogos, hiszen kevés pénzből él, de ezért nem a jómódúakra kellene haragudnia, azok nem tehetnek róla. Itt szintén az önértékeléssel lehet baj na meg az önzőséggel, ha olyasfajta "ha megdöglött a tehenem hát dögöljön meg a másiké is" logikát követ.

2021. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Mert belelovalja magàt a sajàt hülyeségébe.Van olyan ismerősóm akinek a szemelyisege miatt nincsen és nem is lesz baratnője.De szerinte mindegyik làny 18-25 között szemét qurva.
2021. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarom megtalálni a társaságom, mert szeretem a magányt. Régebben voltak haverjaim, de világéletemben utáltam kimozdulni a komfortzónámból, ezért aztán elmaradoztak. Nekem a rémálom az, amikor valaki felhív azzal, hogy na most menjünk ide-oda csavarogni hajnalig. Mindig ez volt.

Inkább ülök otthon, foglalkozom a hobbijaimmal és tervezem a kis projektjeimet. Épp elég a munkahelyi érintkezés.

Azt pedig végképp az egyénnek joga eldönteni, hogy miként tekint a többi emberre és a világra.

Nem utálok senkit, egyszerűen csak végtelenül fárasztónak tartom a sokszor érdekeken alapuló szociális kapcsolatok fenntartását, ami túl sok értékes időt emészt fel.

Viszont van párom, aki ilyennek fogad el. Ironikus módon ő az egyik legszociálisabb ember, akit ismerek, mégis működik a kapcsolatunk.

2021. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem antiszoc. Én antiszoc vagyok, de senkit nem hibáztatok ezért. Én nem akarok a társaság része lenni, mert fárasztanak az emberek és többségét hülyének tartom, de ezért nem ostorozok senkit. Még magamat sem. A társadalom valszeg befogadna, csak én vonom ki magam a társasági események alól.


Ismerőseid meg csak rinyálnak

2021. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogjátok már fel hogy nem az az antiszociális aki magának való, és nem tud beilleszkedni a társadalom. Antiszociálisok a pszichopaták és a szociopaták, asszociális amire gondoltok.
2021. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az antiszoc még mindig mást jelent...
2021. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az antiszociális nem egyenlő az aszociálissal.

Egy rokkant ember meg nagyon nagyon ritkán antiszociális.


És igen,joggal dühös a világra.

Vagy te mit éreznél,ha önhibádon kívül nem tudnál emberhez méltó életet élni?

Igen is,vannak olyan országok,ahol rendesebben bánnak az elesettekkel.


Ja,és,hogy most egészséges vagy,nem garancia,hogy mindig az leszel,és ha nem vagy nagyon gazdag,nincsenek több tízmillióid,százmillióid,akkor nem tudod magad bebiztosítani egy életre,ugyanis munkából ennyit megtakarítani lehetetlen.

2021. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen megkapom, hogy antiszoc vagyok. Pedig vannak barátaim, van férjem. Simán csak nem vagyok közvetlen, sem barátkozós én nem állok le jópofizni mindenkivel.


A munkahelyemen is megkaptam, amiért munka után nem mentem el iszogatni a kollégákkal. De könyörgöm, heti 7 napból 5-öt együtt vagyunk, miért kellene még őket bámulnom munka után is? Jóban vagyunk, de nem a barátaim, csak a kollégáim. Ezért lettem én antiszoc. :D

2021. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9


Szörnyű,hogy egyeseknek annyira nincs élete,hogy még munka után is a kollégákkal iszogatnak.


Ennél már csak az rosszabb,aki még csapatépítőt akar szervezni.

Könyörgöm,vegyenek otthonra egy kutyát vagy macskát,és lesz mit csinálniuk:D

2021. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!