Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék a történelem...

Hogyan tudnék a történelem forrásos feladatokból is jól teljesíteni?

Figyelt kérdés

Az a gond áll fenn nálam, hogy megtanulom történelemből az elméletet, abból mindig jó jegyet kapok (ált. ötöst), de gyakorlatban ezt a tudást nem tudom alkalmazni, egyszerűen a forrásos feladatokat nem tudom értelmezni. Órán csak dolgozatokon kapunk ilyen jellegű feladatokat, egy adott témakörben kb. 6-8 feladat van (köztük több szöveges is).

A kérdés azért is merült fel bennem, mert június 2-án fogok kisérettségit tenni a 9-10. osztályos témakörökből, köztük lesz egy hosszú esszé és rövid választ igénylő feladatok is. A szóbeli vizsgákon már túl vagyok, a törim ötös lett (mert szerencsémre egy könnyű tételt húztam).

Milyen tippeket tudtok adni, hogy könnyebben menjenek a forrásos feladatok?

Azt hozzáteszem még, hogy ez az egyetlen tantárgy, aminél az érdeklődési köröm egyenlő a nullával, így sokkal nehezebben tanulom/értem meg, mint a többi tantárgyat.

Most 4.14 az átlagom töriből, ez a leggyengébb mind közül (és nincs/nem is volt motivációm feljavítani ötösre).



2022. máj. 15. 08:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nincs motivációd akkor nehéz lesz fejlődni. Főleg, mert ezeknek a feladatoknak az a lényege, hogy legyen háttérdtudásod az adott időszakról (ami ezek szerint megvan) és ez alapján meg tudd érteni a forrást. Itt ahogy látom a megértéssel vannak bajok, bemagoltad a tananyagot de nem érted. Ahhoz, hogy jobban teljesíts ezeknél a feladatoknál is feküdj rá a megértédre, próbáld mindig megkérdezni, hogy ki, mit, miért csinált.
2022. máj. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!