Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Régész szeretnék lenni, de...

Régész szeretnék lenni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Talán túl “öreg vagyok” már hozzá de kiskorom óta az elhagyatott házak nagyon érdekeltek, kíváncsi voltam hogy élhettek és kik, hova lettek?! Azóta a régi sírhelyek stb is érdekel. Most forrt meg bennem a gondolat 28 évesen hogy szívesen foglalkoznék ilyenekkel. Utazgatnék, felfedeznék, kutatnék.


Anno még kamaszként elcsesztem a tanulmányaimat így nem hiszem hogy bejutnék szakra egyetemen. Talán valami tanfolyam akadna és szívesen is tanulnék hozzá.


Azonban szerintetek nem késtem el vele? Egyáltalán van rá mód hogy én is bejárjam a világot, vagy ha azt nem is akkor az országot és felfedezhessem a múltat?



2022. máj. 20. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érettségit tudod ismételni, majd régész, történelem vagy az egyik hasonló szakra jelentkezel egyetemen.
2022. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem késtél el vele egyáltalán még mindig jelentkezhetsz régésznek a bölcsészkarra, De figyelj arra hogy nem túl sok régészt képeznek ki, mert nincsen rá szükség és a régészet nem egészen ugyanaz, ahogy messziről valaki elképzeli. Amire te vágysz, azt hobbiszinten csinálhatod, ha vannak hozzá anyagi forrásaid. Ha jobban érdekel a téma akkor menj be egy múzeumba és kérj segítséget meg jelentkezz önkéntesnek egy ásatásra akkor közelről fogod látni hogy hogy is zajlik ez az egész.
2022. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Sereg. A seregnek van hadisírgondozó egysége. Keress rá, vagy gyere be egy toborzó irodába!
2022. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
A régészet akkor érdekeljen, ha másból már jól megélsz.
2022. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Érettségim van 2013ban letettem.



Az önkéntes téma is jól hangzik igazából bármi amivel utazhatok és felfedezhetek.

Elhagyatott épületek, sírok, stb minden jöhet. Nem a pénz hanem a kíváncsiság hajt.


Pl egyik éven a városunk főterét újították akkor találtak sírt alatta. Temetőre épült mint kiderült . Ez is nagyon érdekel ha találnak temetőt vagy bármit a föld alatt. Nem csak sírok, hanem romok is stb.


A pénz hozzá majd megoldom :)

2022. máj. 24. 10:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok és arra nagyon vigyázz, hogy ha saját szakálladra nekiállsz kotorászni a földben, abból baj lehet.

Régészetnek mint tudománynak az egyik nagyon fontos része, Ha találsz valamit, akkor tudd hogy nagyjából mi lehet az? Egy avarkori temető csontdarabját fordította ki az ásó, vagy egy olyan orjacsontot amit Bodri ásott el 15 éve. Római kori cserepekre bukkantál vagy 50 évvel ezelőtti szemétdombra?

2022. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!