Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar-töri tanárszak vélemény...

Magyar-töri tanárszak vélemények? Akinek esetleg volt része benne magyaron az irodalmat vagy a nyelvészetet tartotta nehezebbnek? Törin mennyire gáz a latin és a történeti földrajz? (Nem vagyok túl erős a topográfiában, de persze minden tanulható.

Figyelt kérdés

2022. máj. 22. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Lesz, aki eltart majd nyugdíjig?
2022. máj. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont az ilyen tudatlan hozzászólásokat kellene mellőzni, mert fogalmad sincs, hogy mit beszélsz és nem fogom részletezni...
2022. máj. 23. 08:48
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


A nyelvészet nyilván nehezebb, de jobban tanulható, élvezhetőbb, mint az irodalom. Az irodalom zömében száraz életrajz magolás,szakirodalom bújás, elvétve egy-egy verselemzés. (Az inkább gyakorlaton fordul elő.)


Latin nálunk csak azoknak van, akik a gimnáziumi végkimenetelt választják. Történeti földrajz egy híresen nehéz tárgy itt, ezzel rémisztgetik az elsőéveseket, de szerintem bőven megcsinálható. Sok a térkép, nagyon. Nagy-Mo. összes folyója, hegysége, hágója, kis-közép-nagytájak, összes vármegye székhellyel, székely székek, 5 szász város, kiváltságolt városok, stb. Szóval sok, és elsőre nagyon nehéz, de ha folyamatosan tanulsz, teljesíthető.

2022. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia

Ez melyik egyetem? Több helyre is beadtam a jelentkezést, csak nekem a levelező jöhet számításba, így Miskolc, Nyíregyháza és Eger a 3 esélyes. Miskolcról többet tudok, mert odajárt egy volt tanárom és nagyon jóban voltunk, de ő is mondta, hogy meg kell barátkoznom a térképpel, viszont mindkettő csak 1,5 éves tantárgy úgyhogy túlélhető.

2022. máj. 23. 09:07
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Egy töri tanár térkép ismeret nélkül, hát érdekes. A történeti földrajz alap! Nálunk 3 féléves volt a latin. Ma már nincs külön képzés ált. iskola vagy középiskola tekintetében.
2022. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem teljes homállyal állok egy térkép előtt, de azért nem is vagyok benne profi, viszont ez nem fog meggátolni, hiszen a töri érdekel a legjobban.
2022. máj. 23. 09:31
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

2-es vagyok.

Pesti egyetem. A régi rendszerben még van külön kimenetel, az újban már valóban nincs. A történeti földrajz pedig nagyon hasznos, nagyon érdekes tárgy, de a felét sem fogod tanítani, így a tűpontos helyismeret annyira nem fontos. Oda lesz írva a térképre. Nyilván tudjad, hogy mi hol van, melyik részén a térképnek, de nem tudod fejből pontos koordinátákkal, hogy hol melyik területet fedi le a Nyírség, akkor sincs baj.

2022. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

“ Pont az ilyen tudatlan hozzászólásokat kellene mellőzni, mert fogalmad sincs, hogy mit beszélsz és nem fogom részletezni...”

2 tanári diplomám van, tanárcsaládban nőttem fel, nem véletlen hagytam ott. Nézd meg a tanári bértáblát!

2022. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt értem, és tisztában vagyok vele, hogy nem milliókért fogok dolgozni, de akkor sem fogok lemondani a céljaimról, ugyanis a fizetés csak az egyik része a történetnek, a másik viszont, hogy véleményem szerint az embernek azt a szakot, pályát kell választania, ami az érdeklődésének megfelelő, nem feltétlenül értek egyet abban, hogy a fizetés olyan tragikus lenne (nyilván az elején van rá esély), hiszen van egy csomó továbbképzési lehetőség, többek között, ha idővel vizsgaelnök leszek vagy csak szimplán vizsgáztatok. Mindkét esetben van némi plusz, az egyik tanárom, akitől rengeteg segítséget kapok most is hasonló utat járt be és nincs gondja a fizetéssel, úgyhogy ez elég relatív, hogy ki mennyire szorul rá a "gazdálkodásra". Szerintem az mindennél fontosabb, hogy ez a pálya egy hivatás és nem biztos, hogy egész életemben tanítási fogok, de számomra fontos, hogy elérjem azt a célt, hogy Magyar-történelem szakos tanár legyek.
2022. máj. 24. 00:38
 10/10 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm az információkat! Így azért egy kissé megnyugodtam, hogy nem kell felhőtlen tehetség a földrajzhoz. Valószínűleg a latin nagyobb kihívást fog jelenteni ahogy az ismerőseim elmondták, de úgy állok hozzá, hogy ez egy új nyelv lesz, mint annak idején mikor elkezdtem az angolt. Abból sem remekelek, de valószínűleg ezt szívesebben fogom tanulni, hiszen enélkül bölcsész képzés sincs és már mások is túlélték meg ha szenvedősen is. Szerencsére a jelenlegi és volt tanáraim mind mellettem állnak, segítenek, ha valamiben eladok, és így biztos, hogy átvészelhető lesz ez az előttem álló 5 év.
2022. máj. 24. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!