Nagyon nehéz 400 pontot elerni az egyetemhez?

Figyelt kérdés
Jelenleg az osszes érettségi tantárgyakból negyesre állok, (a torim az 3,48 de azt még felhuzom evvegere) kivéve a nyelvtan, az ötös. Mindenképpen 2 emeltet szeretnék tenni de nem tudom még miből. Ha az osszes erettsegim jó lesz és a 2 emeltem is akkor van esélyem osszehozni? Nemzetközi gazdalkodasra szeretnék menni

2022. máj. 23. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 emelt 45% felett: 100 pont

1. emelt mondjuk 75%, 2. emelt 80% = 155 pont

155*2=310 pont + 100 pont = 410 pont.


Ha meg tudod írni ilyenre az emelteket, akkor már lesz ennyi pontod. Lehet, hogy a másik számítással több jöhet ki, ha a középszintű érettségijeid 75 ill. 80% fölött lesznek.

2022. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én annó a felvi.hu kalkulátorával beírtam a meglévő és a várható pontjaimat, végül addig vittem fel itt-ott a százalékokat, míg azt nem láttam, hogy elég lesz a választott szakhoz.


Ezt az eredményt céloztam meg, sikerült is.

2022. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NTBS ***** válasza:
100%
Összejöhet simán.
2022. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek☺️ nagyon szeretnék bekerulni ezért majd nyár végén elkezdek az érettségire készülni arra gondoltam
2022. máj. 23. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanulni kell rá eléggé erősen, de nyilván nem lehetetlen.


Javaslom hogy az előző évek emelt érettségi megoldásait nézd át a legtöbbet. Így tudod majd hogy mire lehet számítani éd azokat gyakorold.

2022. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!