Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudom kiszámolni a...

Hogyan tudom kiszámolni a százalékot érettséginél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma volt lehetőségem megtekinteni az írásbeli érettségimet. Magyar nyelv és irodalomból meg történelemből emelteztem, hogy kapjak többletpontokat. A magyar eredménye 100/56 pont, a történelem 100/46.

Ezeknek hogyan tudom kiszámolni a százalékát?



2022. máj. 30. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgom, ez pontosan 56% és 46% lett
2022. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

magyar 56%

töri 46%

jár a plusz pont, de csak akkor, ha ezekből a tárgyakból számítanak pontokat.

2022. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Öhm... Ez komoly kérdés? Nem beszólogatni szeretnék, csak tényleg biztosra akarok menni. Tényleg megkérdezted, hogy 100-nak az 56 hány százaléka? Ha úgy írod fel, hogy 56/100 (ahogy kéne), akkor már látod a választ? Vagy feltétlen ki kell írni, hogy 56%? Tényleg nem provokációnak szánom, de ennél könnyebb százalékszámításos példát egyszerűen lehetetlen adni.

Tehát csak az írásbelik alapján járna a pluszpont, de legalább hasonló eredménnyel kell szóbelizned is.

2022. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem a végleges eredményed, de ahogy írták 56% és 46%. Szóbelivel tudsz még rajtuk javítani (vagy rontani.)
2022. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

3-ból 3 rossz válasz született, gratulálok mindenkinek...


Az érettségi százalékot a TELJES érettségiből kell számolni, nem az írásbeliből. Egyébként töri írásbelin 90 pont a maximum, nem 100.

Mindkét érettségin 150 pont szerezhető, tehát azt kell kiszámolni, hogy a megszeruett a 150 pontnak hány százaléka, amit így tudsz kiszámolni: (megszerzett pont)/150*100. Ha aza eredmény nem egész, akkor MINDIG lefelé, egészre kell kerekíteni.

Esetedben 56/150*100=37,33%=~37% és 46/150*100=30,66%=30%. Úgyhogy ez még kevés a többletponthoz.

Ami neked inkább kell, hogy hány pont kell a 45%-hoz; 150*(45/100)=67,5=~68 pont. Innen már csak egy egyszerű kivonással megkapjuk, hogy magyarból még 13, történelemből még 23 pontot kell összeszedned, hogy a 45% meglegyen, ezzel az 50 többletpont.


Mindentől függetlenül szomorú, hogy érettségiző létedre a százalékszámítás problémákat okoz...

2022. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

#4, jó lenne már erről a hülyeségről leszokni, hogy „szóbelivel majd javítok”, mert ilyen nincs. Az írásbelin elért százaléknak semmi jelentősége nincs, ezért javítani sem lehet azt.

Vagy szerinted aki hibátlan írásbelit ír, az csak rontani tud a százalékán? Naugye...

2022. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
*vagyis 12 és 22 pont kell.
2022. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ötös: ha ennyire képben vagy, akkor azt is illene tudni, hogy az írásbelin és a szóbelin is van egy minimum pont (12%), amit el kell érni. Innentől kezdve pedig teljesen értelmetlen az írásbeli százalékát az összpontszám részeként számolni, ugyanis 0 pontos szóbelivel megbuktatnak, akkor is, ha valaki pl. 100%-os magyar írásbelit ír. A jelenlegi pontszámai alapján a kérdező 46 és 56%-nál tart, ugyanis egyelőre csak összesen 100 pontot érő feladatokat teljesített. Ezt a szóbeli még akármerre változtathatja, de nem 150, hanem 100 pontból ért el ennyit. A szóbelivel majd növekszik az összpontszám, és minden bizonnyal az elért pontszám is, ez pedig befolyásolja a százalékot.

És igen, a hibátlan írásbelin érdemben csak rontani lehet (a hibátlan eredmény megtartásán kívül, természetesen).

A töri emelt írásbeli pedig 100 pont, nem 90:

[link]

2022. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

#8, bármennyire hihetetlen számodra, képben vagyok ezzel a szabállyal is. Tekintettel arra, hogy a kérdező el akarja érni a 45%-ot, ahhoz pedig a minimumpontot is megszerzi automatikusan, ezért felesleges is volt ezt felhozni (meg aztán ezt a szabályt remélhetőleg ő is tudja).


„A jelenlegi pontszámai alapján a kérdező 46 és 56%-nál tart, ugyanis egyelőre csak összesen 100 pontot érő feladatokat teljesített.”


Pont az a baj, hogy ez NEM IGAZ. Az valóban elmondható, hogy az írásbelit valamilyen százalékosra írta meg, DE EZ NEM EGYENLŐ AZ ELÉRT TELJESÍTMÉNNYEL, amit MINDIG a maximális pontszámból kell számolni (leszámítva a 12%-os szabályt amit említettél). Külön nézni az írásbeli százalékát akkor lenne értelme, hogyha a bizonyítványban külön fel lenne tüntetve az írásbeli és a szóbeli eredménye is, de nem így van.


„És igen, a hibátlan írásbelin érdemben csak rontani lehet (a hibátlan eredmény megtartásán kívül, természetesen).”


Szóval még mindig ragaszkodsz a hibás véleményedhez. Hát, te tudod...


A másik; hiába lett xy%-os az írásbelije, abból semmilyen formában nem következik, hogy milyen eredményt kell produkálnia ahhoz, hogy a végén meglegyen a 45%, a kérdezőnek pedig ez a lényeges. Ehhez a teljes pontszám ismerete szükséges, nem az, hogy az írásbeli százalékával bohóckodjunk.

2022. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval nem kérdezte, hogy hány pont kell neki a 45%-hoz, egyszerűen a százalékokra volt kíváncsi.

Miért kéne a teljesítményt olyan pontokból számítani, amikhez még hozzá sem tudott szólni? Ha az írásbelin 100%-ot elér valaki, akkor szerint 66%-os a teljesítménye jelenleg? Mert szerintem marhára nem, hanem 100%-os, egyszerűen nem szóbelizett még. És igen, azt gondolom, hogy ezen nem lehet javítani, legfeljebb rontani, akárhogy is nézem.

Értem, mit mondasz, hiszen a végső pontszámot nyilván a végleges pontokból van értelme számolni. De a jelenleg rendelkezésre álló pontokat miért ne a jelenleg teljesített feladatok alapján számoljuk? Vagy még egyszer kérdem, szerinted mennyi értelme van azt mondani, hogy egy 100 pontos írásbeli egyenlő 66%-kal? Mert szerintem nem sok.

"hiába lett xy%-os az írásbelije, abból semmilyen formában nem következik, hogy milyen eredményt kell produkálnia ahhoz, hogy a végén meglegyen a 45%"

Ahhoz képest az előző válaszodban ezt szépen kiszámoltad a kérdezőnek. Most akkor mi van? Én meg azt írtam neki, hogy ha a szóbelin elér kb. 46-56%-ot, akkor összesen nyilvánvalóan eléri a 45%-ot is. Ebben hol látsz hibát?

2022. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!