Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász szakról szeretnék...

Gyógytornász szakról szeretnék orvosira menni, van olyan tárgy amit be tudnak számítani?

Figyelt kérdés

Most érettségizem, nem tudtam eldönteni hogy orvosi vagy gyógytornász (mindkettő érdekel), viszont orvosira nem valószínű hogy felvesznek idén.

Nem szeretném ezt annyiban hagyni, szóval jövőre valószínűleg megírom a két emeltet megint és megpróbálom az orvosit, de közben a gyógytornász szakot elkezdeném.

Kérdésem az lenne még, ha a gyógytornászról átmegyek orvosira, de az nem fekszik, akkor visszamehetek e gyógytornászra, vagy inkább végezzem el az egyiket?

Köszönöm az válaszokat, elég tanácstalan vagyok..



2022. jún. 1. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg az orvosira akarsz menni, akkor szerintem ne vesztegesd az időd (az államilag támogatott féléveidet) más egyetemi szakon amit akkor úgysem fejeznél be. Hiszen gyógytornász szakon is sokat kéne tanulnod, vizsgák stb., mellette újraérettségizni azért nem kis falat. Inkább végezz el egy rövid érettségire épülő szakképzést pl. gyógymasszőr ami csak 2 év (de ismertem olyat is aki gyógyszertári asszisztensnek tanult míg fel nem vették az orvosira). Hasonló terület, tanulnál hasonló dolgokat (anatómia), közben készülhetnél az emeltekre, de a végén lenne egy kézzelfogható szakmád is. Utána meg jöhet az egyetem. Egyébként orvosin nem is hiszem hogy befogadnak más egyetemi szakon végzett tárgyakat.
2022. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az elsővel...

Két félév állami támogatást elvesztenél - és az orvosin (ha felvesznek) az a plusz két félév milliókba fájhat majd...

2022. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
2. Nem veszítene támogatást, mert orvosin 14 félév van támogatva és csak 12 félév a tanulási idő.
2022. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Semmit nem fogsz tudni elfogadtatni az orvosi szakon. Még a fogorvosi szak tárgyait sem fogadják el.

Simán könnyű 1-3 évet csúszni, ne pazarold az államilag támogatott féléveidet. Nem éri meg.

2022. jún. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén azt tudom tanácsolni, hogy ne pazarold el a féléveidet ha tényleg az orvosi a cél. Én gyógytornász hallgató vagyok és azt tudom mondani, hogy az első év azért nem egyszerű. Akkor van anatómia-élettan meg minden más, amikre elég sokat kell tanulni folyamatosan és lehet, hogy nem sok időd maradna az emeltekre tanulni.
2022. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!