Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Letiltott vizsgajelentkezés a...

Letiltott vizsgajelentkezés a félévben?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy üzenetet neptunban, hogy egy tárgyamnál letiltották a félévre a vizsgajelentkezést. Kellene miatta aggódnom vagy nem? Minden követelmény megvan a tárgy felvételéhez, ezért nem értem miért történt..

2022. febr. 5. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk nem a vizsgajelentkezést szokták letiltani, hanem az aláírást megtagadni. Olyan tantárgyaknál szokták megtagadni, ahol ahhoz, hogy vizsgára menj, kell a sikeres zh is. Szóval év elején mindig megtagadják az aláírást, ha pedig átmegyünk a zh-n, akkor feloldják, és jelentkezhetünk a vizsgára. Szóval nálunk Nem tudom, hogy máshol ez hogy mükszik, de nálunk egyetemen ez van. Szóval gondolom a vizsgajelentkezés letiltása ehhez hasonló ok miatt történhet, szóval valószínűleg ahhoz, hogy jelentkezni tudj a vizsgára, kell majd sikeres zh, és ha meg lesz a sikeres zh, akkor majd feloldják ezt a tilalmat, és majd tudsz jelentkezni. Evvel kerülik el, hogy olyanok is jelentkezzenek a vizsgára, akik a zh-n át se mentek. De amúgy esetleg kérdezz meg valakit, hogy nála is le van-e tiltva, vagy esetleg még nagyon félév eleje van, biztos majd az adott tanár is megemlíti ezt ezen a következő héten, de ha mégse, akkor tőle is megkérdezheted. Mindenesetre lehet, hogy itt is tényleg azért tiltották le, mert a vizsgához jelentkezéshez kell a zh, és na, elakarják kerülni, hogy az is jelentkezzen a vizsgára, aki amúgy át sem ment a zh-n.
2022. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Másnál is le van tiltva, úgyhogy akkor valószínűleg az lesz amit te mondtál. Csak meglepodtem, mert általában nálunk is az aláírást szokták megtagadni és év végén akinek megvan, annak beírják. Másik tanszék, hétfőn azért rakerdezek.
2022. febr. 5. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!