Technikum vagy gimi?

Figyelt kérdés

Sziasztok

nekem még fogalmam sincs, hogy milyen irányba szeretnék továbbtanulni, ezért lenne jó a gimnázium. De azzal, hogy a technikumban ösztöndíjat is kapok(ha jó tanuló maradok)+egy szakmát is elkezdhetek tanulni(bár nem tudom mit), ezzekel együtt sztem a technikum az jobb mint a gimi.

kitűnő tanuló vagyok és voltam eddig. De nem nagyon szoktam tanulni (sportolok heti 5x), így nem tudom h bírnám egy gimiben.

az ofőm viszont folyamatosan mondja, h menjek gimnáziumba, én meg nem nagyon értem h mi olyan jó a gimiben.


Úgyhogy lenne pár kérdésem...

1. Az rossz ötlet lenne, ha elmennék egy technikumba aminek még (mert lehet h később érdekelni fog) nem érdekel a szakmája?


2. Miért ajánlják olyan sokan a gimit? Miért lenne jó választás?


Köszönöm előre a válaszokat!<3



2022. jún. 1. 21:27
 1/5 totolala ***** válasza:
100%

Valójában szinte teljesen mindegy, hogy hova mész.. Mind a szakközép, mind a gimi ugyan azt az érettségit adja, csak a szakközépben lesz pár szakmai órád is(semmit nem fog érni).

Talán, ha tervezel továbbtanulni egyetemre, a gimnázium kicsit többet adhat(ott elvileg azért kicsit magasabb szinten megy matek, fizika, stb.. persze kivételek vannak.)

Szóval röviden: teljesen mindegy, hogy hova mész.

2022. jún. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Néhány gimiben is van "szakirány", gondolok itt arra hogy egyes osztályok magasabb óraszámban nyelveket tanulnak, más osztályok matekosak, a következő biológia faktos stb...


Én is így voltam ezzel, mint te. Sőt, még mindig nem tudom teljesen, hogy mit is kellene csinálnom. Most dolgozok, de mindenképpen szeretnék legalább egy FOKSZ-ot végezni az OKJ mellé (bár szerintem ua. csak a foksz jobban hangzik).


Na, de a lényeg. Én eleinte érdeklődtem a választott suak iránt, mivel új volt. Aztán nem szerettem, mert csalódtam, nem olyannak képzeltem el, amilyen volt. (NYÍLTNAPOKRA mindenképpen menj el!!!)

Ez egy időre kiölte belőlem az életkedvet, kb ki is égtem. Aztán találtam olyan dolgokat megint, ahogy haladtunk előrébb, amik érdekeltek.


Szóval technikum, gimi, mindegy. Technikumnál kapsz egy +papírt az érettségi mellé.


De tényleg,nyílt napok, pályaorientációs napokra látogass el,és kérdezgess, hogy mi hogy megy. Hátha valami megfogja a fantáziád.

2022. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kitűnő tanuló vagy és bevallásod szerint nem nagyon szoktál tanulni, akkor feltehetően jó képességekkel rendelkezel. Nem hinném, hogy gondot okozna egy gimnázium. Ha nem tudod mi érdekel, akkor általános vagy nyelvi gimis tagozatot érdemes választani. Fakultációválasztásnál pedig orientálódhatsz más irányba, ha rájössz, hogy mégsem a megfelelő tagozatra iratkoztál be.

A technikum nem ennyire rugalmas. Ha nem tetszik a szak, akkor az szívás, 5 évig tanulnod kell. Szóval nem tartom jó ötletnek, ha olyan technikumba mész, aminek nem érdekel a szakmája. Persze előfordulhat, hogy megszereted , de simán meg is utálhatod.

Ha a technikumot választod, akkor nézz utána, hogy ne egy futottak még kategóriás suli legyen, ahova szinte mindenkit felvesznek, hanem valami színvonalas iskola.

2022. jún. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy ha találsz egy olyan szakmát, amit biztosan szeretni fogsz és abban képzeled el magadat a jövőben, akkor inkább technikum.

De hogy ha nem egy konkrét alapszakma érdekel (pl. rendőr, ápoló, bolti eladó), hanem mondjuk egy vagy két tantárgy (pl. magyar, töri, matek), vagy tovább szeretnél tanulni, akkor inkább egy gimnázium.


Ezek alapján neked kell kimérlegelned, hogy melyik is lenne neked a jobb.

Biztos jól fogsz dönteni, sok siekrt!:)

2022. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!