Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van lehetőség programozást...

Van lehetőség programozást tanulni a phd képzés során?

Figyelt kérdés
BME-n oktatott tárgyak érdekelnének, szabadon választott tárgyként van olyan, amit fel lehet venni és NEM épít előképzettségre? Python, C, stb. Elvileg más doktori iskolák tárgyait és MSc tárgyakat fel lehet venni szabadon választottként.

2022. jún. 3. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
A programozás tipikusan olyan, ami az ember autodidakta módon tanul. Az egyetem még prog szakon se rágja a szádba. Ha nem vagy képes egyedül elkezdeni, akkor ebben a szakmában 0 jövőd van.
2022. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
MSc tárgy előképzettség nélkül nem hinném, hogy létezne. Ha a kredit nem számít, akkor írj az oktatónak, hogy szeretnél beülni az órákra, biztos nem fog visszautasítani.
2022. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszi félévre nekem ezt mutatja felvehető szabvál tantárgynaknak:


[link]


Ezt meg a tavaszira:


[link]

[link]



A programozós szabváloknál többnyire követelmény 1-1 programozós tantárgy elvégzése.


Pl.: Kotlin alapú szoftverfejlesztést néztem, lehet felveszem őszre. Ott követelmény a Prog 3 elvégzése, ami Java programozásról szól.

2022. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy tárgyat nem akarsz hivatalosan is elvégezni, akkor jó esélyed van, hogy a tanár megengedi, hogy az órákon részt vehess akkor is, ha nem veheted fel. Csak írni kell neki egy bemutatkozó emailt és hogy személyes érdeklődésből szeretnél részt venni az órákon.
2022. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem vagy képes egyedül elkezdeni, akkor ebben a szakmában 0 jövőd van."


Gondolom ha PhD-n akar nulláról programozást tanulni a kérdező akkor nem is akar ebben a szakmában elhelyezkedni, hiszen ez feltételezi hogy összesen 10 éven át tanul olyan szakon aminek köze nincs a programozáshoz.

2022. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen :) Én mesterszakra jártam oda, kérvénnyel ugyan, de simán fel tudtam venni a Brof képzés elsőéves programozós tárgyát szabválnak (az volt a python). De az én szakomon volt R programozás és úgy tudom, azt a doktorisok kérvény nélkül simán felvehették velünk szabválnak. Tanulhatsz C-t is C++-t is, Matlab is biztosan van, talán C# is, döntsd el, hogy melyiket szeretnéd aztán ha találsz hozzá tárgyat, sima ügy.


Bár én inkább javasolnám azt, hogy online próbálkozz. Ha a kredit miatt kell, akkor tök jó persze, de sokkal királyabb anyagok vannak online és kevésbé köt az órarend is.

2022. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ. :) Így van, a szakomnak nincs köze a programozáshoz, csak szimplán érdekelne (ill. valamilyen szinten "alapműveltségnek" is érzem). Ha van konkrét tipp az online tanuláshoz, bevált tananyagok stb. örömmel fogadnám azt is!
2022. jún. 3. 23:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi a célod a programozással? Vagy milyen szempontból érdekel, mire szeretnéd használni? Valószínűleg tudok segíteni, csak egy kis pontosítás jól jönne. :)
2022. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körül itt:

[link]

[link]

2022. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogyan az 1. írja, programozni tipikusan otthon tanul az ember youtube videókról és könyvekből. Gondold át mit szeretnél programozni, keresd meg a hozzá legnépszerűbb nyelvet, és keress rá tanfolyamot a YouTube freecodecamp csatornáján.
2022. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!