Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik irányba mennétek el?...

Melyik irányba mennétek el? (Kicsit hosszú, sajnálom. :D)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végzős tanuló vagyok, informatika szakon.


Nem mondom, hogy nem érdekel az irány, viszont az utóbbi időben más került a középpontba.


Mióta az eszemet tudom szeretem a számítástechnikával/informatikával kapcsolatos dolgokat, legyen az bármi.

Amikor kilencedikben erre a szakra jöttem, az nem volt véletlen, hisz ez érdekelt, más irány szóba sem jöhetett volna.


Elég jól alakult az itteni 4 évem, 4x lettem az "Év tanulója", végig jeles/kitűnő eredményeim voltak év végén, szóval nem áll tőlem messze a tanulás. Bár, ezt inkább szorgalomnak nevezném, tényleg nem vagyok okos. Bármelyik osztálytársam, ha az állította, hogy nekem könnyű, mert okos vagyok, mindig az volt rá a válaszom, hogy engem a szorgalmam visz előre. Ezt az elvet a mai napig tartom.


Érettségi eredményeket tekintve egy kicsit csalódtam magamban, viszont nem sikerültek annyira rosszul, szóval az egyetemi tanulmányok nem kizártak, viszont annak ellenére, hogy szorgalmas vagyok, nem szeretnék tovább tanulni egyetemen.


Akad egy olyan lehetőség, hogy lehet a mostani iskolámban maradni +1 évet szakmára, ez az "Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus" megnevezést kapta.


Ez mind szép és jó, viszont az utóbbi időben nagyon megváltozott az életem jobb irányba.


Mindig is túlsúlyos voltam, elkezdtem változtatni, leadtam 35kg-ot. Most heti szinten 5-6x edzek, megállás nélkül, 1 edzésnapot sem hagytam még ki, szóval nagyon a megszállottja lettem ennek a sportnak és örökké hálás leszek ennek, mert kihozott a gödörből lelkileg. (Aki kövér/kövér volt, az tudja, hogy milyen mentális megpróbáltatás az valójában..)

Jönnek az eredmények, izmosodok, tanácsot kérnek tőlem a többiek és azt látom, hogy van, aki felnéz rám, illetve a kitartásomra.


Ezért erősen gondolkodtat a dolog, hogy ezzel kapcsolatban megyek tovább, hogy segítsek másoknak, mert tudom, hogy milyen a "másik oldal", hisz voltam én is ott.

Táplálkozással kapcsolatban, illetve edzéssel kapcsolatban vannak tervek a fejemben. A probléma az, hogy pl. itthon a személyi edzés az nagyon rossz. A legnagyobb probléma, hogy olyan az oktatási rendszere, hogy amit ott tanítanak, az esetleg még a 80'-as években optimálisak voltak testépítés téren, viszont most már nagyon nem.. Sőt..


Rossz látni, hogy ahová járok edzeni, a személyi edzők le vannak ragadva a régi elveken, és olyan gyakorlatokat csináltatnak a klienseikkel, hogy rossz nézni. Tényleg borzasztó a helyzet és van, hogy én segítek önzetlenül másoknak ott is.

Tehát lényegében csak a papír miatt mennék ilyen irányba tovább tanulni, mert az a tudás, amit itthon adnak ilyen irányban, az borzasztó. Viszont a papír meg kell, ha ezzel szeretnék elhelyezkedni. (Táplálkozással kapcsolatban is ez a helyzet, sőt, talán még rosszabb.) Tehát magamat fejleszteném folyamatosan. (Most is ezt csinálom egyébként, másfél éve már csak ekörül forog az életem. Edzés, helyes táplálkozás)


A probléma az, hogy ezzel viszont nagyon nehéz elhelyezkedni, míg egy informatikai végzettséggel pedig elég könnyű.. (Már van egy papírom, irodai informatikus, viszont az csak alapfokú okj, nem számít túlzottan sokat, de van.)


Egyetemre mennék, edzéssel kapcsolatos irányban, viszont nincsenek meg hozzá a megfelelő tantárgyaim. (mindenhová biosz emeltet kérnek, ami nekem nincs, szóval ha szeretnék egyetemre menni majd ilyen irányban, akkor először kell egy biosz emelt, ami szintén idő..) Informatikával meg nem mennék egyetemre, mert már kicsit elegem lett belőle így utolsó évre, és szinte biztos, hogy 2 félév után otthagynám az egészet, ez fix.


Mit tanácsoltok?



2022. jún. 10. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Negatív irányban nagyon elfogult vagy az oktatással és túlértékeled a saját sikereidet szakmai értelemben. Biztos, hogy nem tudsz annyit, mint egy képzett dietetikus. Viszont ha a papír miatt tanulnál, akkor meg tudomásul kell venni a követelményeket. Én nem mennék el ebbe az irányba, szerintem már így is rabja vagy a témának, ami nem egészséges.
2022. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell feltétlenül belemosni az első neked tetsző dolgot a karrierválasztásodba.


Teljesen átérzem, amit mondasz, én tanultam is hasonló irányba, mindig is külön hely lesz a szívemben az emberi működésnek és a humánanatómiának, de rájöttem, hogy ahhoz a szakmához, amiben ilyesmivel találkoznék, nincs igazán kedvem, sem affinitásom. Szeretem az embereket, de kizárólag velük foglalkozni nekem nagyon nagy falat lett volna. A szakember szerepébe beleilleni pedig kifejezetten kellemetlen élmény volt már a kezdetek kezdetén is. Szeretek segíteni, érdekel a téma, de mint hivatás... Nagyon sok lett volna.


Végül mérnök lettem. :) És sokkal nyugodtabb vagyok, mióta a munkaköröm összhangban a személyiségemmel is, nemcsak az érdeklődésemmel.


Bónuszként most is olyan irányba törekszem, ahol foglalkozhatok egészségügyi témával, csak mérnöki szemmel, mérnöki megoldásokkal. Nagyon klassz projektek vannak megjelenőben a határterületeken is, csinálhatsz appot, foglalkozhatsz edzésre vagy rehabilitációra alkalmas eszközök fejlesztésével is, ezer út van a kettő között, akár csak hobbiprojektként is. De főállásban is.


Nem kell választanod hosszú távon, ugyanúgy nagyon hasznos tudás az életedben érteni a saját testedhez és ugyanúgy képezheted magad ebbe az irányba, ha mást tanulsz. Természetesen ez igaz a másik irányból is, bár azért az informatikában dolgozva könnyebb ilyesmibe pénzt és energiát fektetni párhuzamosan, mint fordítva.


És számolnod kell azzal is, hogy a fizikai munkában mindig könnyebb tönkremenni. Edzőként talán nincs akkora terhelés, de nem vagyok meggyőzve, hogy ez nem csak egy fellángolás, amihez idővel hozzászoksz és csak a napi rutinod része lesz, nem szenzáció és újdonság.

2022. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Gazdinfó, mérnökinfó, proginfó szakra mennék a helyedben, és mellette elvégezném a TF edzői tanfolyamát (ami 1 év szombati képzés). Problem solved.
2022. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én maradnék a technikusi évre a jelenlegi sulimban, közben meg járnék valami biosz felvételi előkészítőre. Így időt adnék magamnak, hogy eldöntsem, hogy melyiket akarom jobban, illetve hogy kiderüljön, kell-e nekem az edzősködés olyan áron is, hogy a bioszt kell érte tolni - de közben is hasznosan tölteném az időt.


Egyébként én is úgy gondolom, hogy:

"Negatív irányban nagyon elfogult vagy az oktatással és túlértékeled a saját sikereidet szakmai értelemben. Biztos, hogy nem tudsz annyit, mint egy képzett dietetikus."

"nem vagyok meggyőzve, hogy ez nem csak egy fellángolás"

2022. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Az egy éves képzést mindenképp csinálda meg szerintem sulidban, ez olyan lehetőség amit kár lenne kihagyni, így lesz egy papírod ami ha bármi szar beüt jól jöhet, akár egyetem mellett is dolgozhatsz vele na meg amint te is írtad, azzal könnyű elhelyezkedni így ha az edzőséggel nem találsz állást azalatt az infós melóval legalább nem halsz éhen. Az alatt az egy év alatt meg körülnézhetsz milyen képzések vannak edző/dietetikus irányban, melyik az, amelyiket megérné neked megcsinálni. Na meg ha 0-24-ben az edzésről meg az egészséges étkezésről gondolkodsz, az nem feltétlen egészséges, kivéve ha fellángolás
2022. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!