Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti a helyzetemben laknátok...

Ti a helyzetemben laknátok barátságos idegeneknél, vagy mennétek panzióba? (Nem annyira hosszú! )

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: Tanulok, ha nem gond nem akarok elárulni hogy mit, mert nem vagyunk annyira sokan az országban, és anonim akarok maradni. Összebarátkoztam egy külföldi emberrel, aki szintén velem együtt tanul, és neki a szülei is ezen a téren dolgoznak egy kisvállalkozás formájában (még nem találkoztam a szüleivel). Meghívtak, hogy menjek hozzájuk külföldre a szüleihez pár napra megnézni, hogy hogy működik egy ilyen kisvállalkozás (de úgy, hogy a barátom nem lenne ott, csak én). A szülei nagyon lelkesek, felajánlották, hogy aludjak náluk, meg már azt is megtervezték, hogy a szabadidőmben a környéken mikor mit fogunk megnézni, meg a velem egykorú unokatesó is akar velem haverkodni, meg stb. Tényleg nagyon barátságosak! Erősködtem, hogy foglalok magamnak a kisvárosban valami panziót, de kb. hallani sem akarnak róla, azt mondják sokszor fordul meg náluk vendég, meg úgysincs olyan jó panzió a környékükön, meg ilyenek.


Na most engem nem önmagában az zavar, hogy idegeneknél kellene aludnom, csak értitek... nem akarok élősködni senkin. Ti mit csinálnátok a helyemben?


Arra is gondoltam (ez lehet hülyeség), hogy a kisvárosban elterjedne a pletyka, hogy ott vagyok a panzióban, és még szállással sem kínálnak meg akikhez jöttem, és ezt akarják esetleg elkerülni?


23 éves vagyok amúgy.


2019. márc. 2. 19:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Most látom van pár elgépelés a szövegben, na mindegy...
2019. márc. 2. 20:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami fontos lenne, hogy ez a külföld melyik ország?


VAnnak olyan országok, ahol ez teljesen természetes dolog, senkinek eszébe sem jut problémázni rajta, viszont nem igazán ismerek olyat - Magyarország és még egy-két keleti állam kivételével -, ahol foglalkozna bárki is azzal, hoyg mit mond a szomszéd arról, hogy a látogató hol lakik.

2019. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire boldogan várnak, akkor szerintem ne sértsd meg őket azzal, hogy nem mész. Vigyél gyulai kolbászt meg pick szalámit és ha lesz rá lehetőség hívd meg az unokatesót majd, egy hétvégére.
2019. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!