Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jó szakok/szakmák vannak ?

Milyen jó szakok/szakmák vannak ?

Figyelt kérdés

Ősszel fogom elvégezni a turizmus vendéglátást idegen nyelven rendezvényszervezői specialitással de szeretnék még mindenképp valamit tudást felhalmozni de nem tudom merre induljak el.

Mielőtt valaki leírná, hogy biztos sokra megyek a mekibe meg stb stb majd a turvendéggel annak megelőlegezem és tudom, hogy mi a véleménye sok embernek erről a szakról de szüleim révén vendéglátásban nőttem fel amit a mai nap csinálunk családi vállalkozásban és nem volt semmi konkrét ötletem gimibe, hogy mit csináljak az ősök meg erőltették az egyetemet szóval turvendég lett.


De szeretnék mindenképpen másfelé is orientálódni mert nem biztos, hogy a vendéglátásban látom a jövőm. Az a gond hogy nagyon sok minden érdekel de félek, hogy csak felületesen érdeklődök aztán amint tanulni kéne elveszítem az érdeklődésem vagy nagyon nehéz lesz pl az informatika érdekel de nem vagyok egy hatalmas koponya matekból. Tudtok tapasztalat alapján tanácsolni pár dolgot amik nektek bejöttek illetve milyen volt a képzés. Mint mondtam az informatika érdekel, szeretek a gépekkel bajlódni meg összerakni szétszedni őket, érdekel a pszichológia, hogy hogyan működnek emberek hogy gondolkodnak, érdekel történelem a politika, a jog, rendőrség, földrajz, hadsereg, gazdaság, de a pl politológiától mindenki elriaszt mert, hogy nem ér magában semmit stb. Gondolkodtam a tanárin is mert nagyon szeretek mesélni főleg történelemmel kapcsolatban szoktam hatalmasakat rantelni meg földrajzról, és tudok németül és angolul is elég jól szóval talán német/angol szakos tanárként is jó lennék de nem tudom mennyit dobna a béremen tanárként az hogy nem csak magyarul tanítok... szerintem nem sokat ://. Érdekel a bartenderkedés is, amatőr szinten szoktam koktélokat keverni és élvezem. Írhatnám még reggelig de ugye ezeknek valószínűleg a háromnegyede olyan, hogy csak hobbi szinten köt le amúgy lehet elveszíteném az érdeklődésemet. Szóval légy szíves adjatok pár ötletet hasznos szakokra vagy szakmákra amivel meg is tudok itthon élni, vagy esetleg valami több jövedelmes megoldás, ami valakinek bejött szívesen fogadok ilyen ötleteket is hogy 3 dolgot csinál egyszerre amik kiegészítik egymást stb vagy esetleg bejön külföldön aztán később hazajönni ilyesmi. S


Előre is köszi, sokat segítenétek az útkeresésemben mert egyelőre nagyon nehezen találom meg az utamat.


2022. jún. 10. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
ne tanulj ilyen f.aszságokat..csak 2 kezi munka..szarásig tele leszel pénzzel
2022. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Szakképzés?

Manapság elég jól lehet keresni pl. fodrászként, masszőrként.

Illetve vízvezeték- vagy villanyszerelőként is elég jól lehet manapság dolgozni. Én 15.000Ft-ot szoktam fizetni a vizesnek azért, hogy 10 perc alatt kidugítsa a mosdót és ez vidék. Képzelem, mennyi lehet Pesten.


[link]


Két szakmát ingyen el tudsz végezni, estin, egyenként 2 év alatt.


Én azt tapasztaltam a barátaim körében, hogy akinek túl sokat kell gondolkodni azon, hogy mi szeretne lenni, annak nagyon jót tesz, ha valami gyakorlatias képzést végez el és ha azután sem tudja, akkor is legalább van egy szakmája, amivel bármikor dolgozhat.

2022. jún. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Én azt tapasztaltam a barátaim körében, hogy akinek túl sokat kell gondolkodni azon, hogy mi szeretne lenni, annak nagyon jót tesz, ha valami gyakorlatias képzést végez el és ha azután sem tudja, akkor is legalább van egy szakmája, amivel bármikor dolgozhat." Ebben van valami.


Tudom, hogy a 2 kezi munka magyarországon nagyon jövedelmező, de nem szeretnék rögtön elvetni akár még 1 egyetemes képzést sem, mert vannak amik szimpatikusak meg tetszik az egyetemi légkör csak tényleg nem szeretném azt érezni, hogy kidobom az éveimet felesleges tanulással, bár szerintem felesleges tanulás nincsen csak ki tudja mennyire tudnám hasznosítani. Informatikus aki nem programozó meg ilyesmi az mennyire életképes foglalkozás ?

2022. jún. 11. 00:02
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Programozás nélkül informatikát szerintem nem érdemes tanulni. Max valami rendszergazda lehetsz vele valami cégnél, ami ha sokat fizet, akkor elkérik érte minden szabadidőd, ha meg nem fizet sokat, akkor valszeg ilyen vírusírtó, szoftvertelepítő leszel.


Ehelyett sokkal jobban megéri a programozás, amit manapság netről is meg lehet tanulni, egyetem nélkül.

2022. jún. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És akkor ha megtanulom egyetem nélkül ugyan úgy fognak alkalmazni ? Nem leszek hátrányosan megkülönböztetve, hogy nincsen "papírom" róla ? Volt aki mondta hogy hivatalos végzettség nélkül nem megyek sokra, mások azt mondták , hogy annyira gyakorlatias szakma, hogy ha valaki tényleg ügyes és keni vágja felveszik ígyis úgyis
2022. jún. 11. 00:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Programozáshoz nem kell végzettség. Egy barátom magától tanulta meg és dolgozik most egy cégnél, nettó 400.000 kezdőfizuval. Jelenleg gondolkodik váltásban, mert már keresték meg más cégtől nettó 600.000-ért. Ő azt mondja, hogy a legtöbbjüknek nincs végzettsége, hanem szenvedélyből megtanulták és állandóan fejlesztik magukat netről.
2022. jún. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz: Annyit még hozzáteszek, hogy fodrászként, masszőrként és vízvezetékszerelőként is meg tudsz keresni ennyi pénzt. Szóval én erősen elgondolkodék az egyetemen, hogy biztosan érdemes-e, biztosan nagyobb biztonságot ad-e, mint egy szakma. Én csak akkor mennék egyetemre, ha az szakmát ad pl. gyógytornász vagy ilyesmi.
2022. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mérnökként mondom, hogy egy jó szakmával a mèrnöki bérekkel is lehet versenyezni, pláne ha pár év után kitör az ember az alkalmazotti státuszból. Ami mondjuk egy szakmával jóval egyszerűbb mint egy felsőfokú veguetséggel. Egy jó köműves,burkoló, ács-bádogos, gépészeti szerelő szakmákkal a felsőfokú vegzettségek 70 szazalèkánál jobb fizetést lehet elérni.
2022. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!